Samsung Galaxy S24 Android’in En Güçlüsü Olacak!

Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 serisi Qualcomm imzası taşıyan en güçlü işlemci ile gelecek. İşte hız aşırtmalı yonga ile çıkacak yeni model hakkında tüm detaylar.

Gelecek Galaxy S24 telefon ailesinden bir modelin teknik özellikleri sızdırıldı ve bu sızıntılar Samsung kullanıcılarını heyecanlandırdı. Bloomberg muhabiri Mark Gurman’a göre, Galaxy S24+ modeli, güçlü bir Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle donatılmış olacak. Snapdragon 8 Gen 3, Samsung tarafından özel olarak S23 serisi için uyarlanmış bir yonga seti olacak, ancak diğer modellerde “normal” Snapdragon 8 Gen 3 çekirdek dağılımını koruyacak gibi görünüyor. Ancak Galaxy S24+’ta kullanılacak çekirdeklerin daha yüksek saat hızlarına sahip olacağı belirtiliyor. Bu, daha güçlü bir yonga setine işaret ediyor ve kullanıcılara daha iyi performans sunması bekleniyor.

Samsung Galaxy S24 Android’in En Güçlüsü Olacak!

Eğer bu söylentiler doğruysa, Samsung Galaxy S24 + modelinde kullanılacak olan Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, önceki modellere kıyasla daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimi sağlayacak. Snapdragon 8 Gen 3‘ün TSMC’nin 3nm düğümü üzerine inşa edileceği düşünülüyor, bu da performansta hafif bir artış ve güç tüketiminde büyük bir düşüş anlamına gelebilir. Bu durum, iPhone 15 Pro’daki Apple A17 işlemciyle rekabet edebileceği anlamına gelir.

Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 serisinin beklenen Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, Samsung kullanıcıları için olumlu bir gelişme olarak karşılanıyor. Ancak, söylentilerin doğrulanması veya çürütülmesi için resmi açıklamaların yapılması gerekiyor. Kullanıcılar, Galaxy S24 ailesinin resmi duyurusunu heyecanla bekliyor ve yeni özellikleriyle ilgili detayları öğrenmek için sabırsızlanıyorlar. Samsung’un yaklaşan telefonlarından ne gibi yeniliklerle karşılaşacağımızı görmek için ekim ayını sabırsızlıkla bekleyeceğiz.

Samsung’un son 1 yılda hız aşırtmalı işlemciler ile karşımıza çıktığını görüyoruz. Özellikle Qualcomm ile yapılan anlaşmadan sonra, özel geliştirilmiş işlemciler sayesinde, piyasada aynı işlemciye sahip olan telefonlara göre %30 daha hızlı telefonlar karşımıza çıkıyor. Bu da Galaxy S serisi modellerini, amiral gemisi rakiplerinden ayıran en önemli özellik oluyor. Önümüzdeki günlerde Şubat ayında tanıtılmasını beklediğimiz Galaxy S23 serisi ile sunulacak olan tüm modellere ilişkin daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Google ve Bing Reklamlarında Artan Sahte Uygulama Tehlikesi