iPhone 15 Ultra Yargı Dağıtacak: Özellikleri Açıklandı!

iPhone 15 Fiyatı

iPhone 15 Ultra olarak adlandırılması beklenene seri en güçlü modelinin tasarım ayrıntıları ve kamera özellikleri sızdırıldı. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Apple’ın iPhone 15 serisinin önümüzdeki yıl Eylül ayında tanıtılacağını biliyoruz. İnanması zor gelebilir fakat iPhone 15 serisinin tanıtımına 6 ay gibi bir süre kaldı .Her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında tanıtılması beklenen seri ile birlikte, her zamanki gibi 4 farklı model karşımıza çıkacak. Fakat bu sefer iPhone 15 Pro Max yerine Ultra olarak adlandırılması bekleniyor. Ultra modeli ise serinin önceki modellerin kıyasla, kamera odaklı iPhone modeli olarak karşımıza çıkacak. Ve Android camiasında karşımıza çıkan amiral gemisi modellerinin kamera özelliklerine benzer özellikle ile gelecek. Örneğin optik yakınlaştırma tarafında iPhone 15 Ultra modelinin bir hayli güçlü olması bekleniyor.

Yıllardır Android piyasasında piyasaya sürülecek akıllı telefonların tasarım ayrıntıları ve teknik özelliklerini sızdıran güvenilir kaynak IceUniverse. Bu sefer iPhone 15 serisinin en güçlü modeli olan iPhone 15 Pro Max veya Ultra modeli hakkında sızıntıları paylaştı. Söz konusu modelin kamera tarafında sunacağı bazı özellikler ve serinin önceki modelin ait tasarımsal değişiklikler de gündemde. İşte tüm detaylar.

iPhone 15 Ultra Yargı Dağıtacak: Özellikleri Açıklandı!

İddialara göre iPhone 15 Ultra modeli 159,86 mm × 76,73 mm × 8,25 mm boyutlarına sahip olacak. Serinin önceki modeli olan iPhone 14 Pro Max, 160,7 mm x 77,6 mm x 7,85 mm ölçülerine sahipti. Kamera çıkıntısı tarafında ise bu çıkıntıyı da takdir ettiğimiz takdirde iPhone 15 Pro Max modelinin 11,84 mm’lik kalınlık ile geleceğini görüyoruz. Yani yalnızca kamera çıkıntısının 3.59 mm olduğunu belirtelim. iPhone 14 Pro Max modelinde iise 4.18 mm’lik bir kamera çıkıntısı yer alıyordu. iPhone 15 Ultra modelinin iPhone 14 Pro Max modelinden 0.59 mm daha ince bir kamera çıkıntısı ile geleceğini, ortaya çıkan belgelerden görmekteyiz.

iPhone 15 Ultra

Bununla beraber iPhone 15 Ultra modelinin kamer tarafında sunacağı özellikler hakkında da ortaya çıkan detaylar mevcut. İddialara göre tıpkı Android modellerinde gördüğümüz gibi yakınlaştırma tarafında başarılı olacak bir lens eklenebilir. Telefoto lens olarak karşımıza çıkması beklenen kameranın, 10x yakınlaştırmaya sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde iPhone 15 Ultra modeli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> YouTube Video İndirme Yöntemleri!