iPhone 217 Yeni Emoji ile Şenlenecek!

Sakallı bir kadından aşı şırıngasına 217 yeni emoji iPhone için yolda. Üstelik bu birbirinden renkli yeni emojiler için fazla beklemeyeceksiniz…

Apple, iPhonelara bu ay gelecek yeni emoji paketini ortaya çıkardı. Bu paket ile birlikte yepyeni bir şırınga, sakallı kadınlar ve Apple kulaklıklar gibi ikonlar var. Sonuçta 217 yeni emoji ve olan tasarımlarda değişiklikler güncellemede yer alacak. Bu yeni emojiler Apple’ın iOS 14.5 güncellemesinde yer alacak. Başka bir deyişle, işletim sisteminin bu ay sonunda gelecek yeni versiyonunda bu paket yer alacak.

Halihazırda çok geniş bir emoji seçkisine sahip Apple ürünlerine gelecek 217 yeni seçenek, kullanıcılara kendilerini ifade etmekte yeni araçlar sağlıyor. Bunun yanında “öpüşen çiftler” ya da “bir çiftin arasındaki kalp” gibi emojileri de çeşitlere kavuştu. Bunun yanında, ten rengi tonları ve cinsiyet çeşitliliği arttı.

İlaveten sakallı erkek ya da kadın gibi yeni emoji görünüşleri pakette olacak. Eskiden sakala sahip emoji sayısı sadece bir adetken şimdi onlarca seçenek yer alıyor. Ayrıca, bu emoji güncellemesinde şırıngadaki kan görseli çıkarıldı. Bunun yerine aşı görüntüsünü de temsil edecek yeni bir tasarımla değişti.

iPhone kullanıcılarının alacağı 217 yeni emoji içeren güncelleme Microsoft ve Google ürünlerine de gelecek

Emojilerde yaşanan bu geliştirme sadece Apple tarafından alınan bir karar sonucu değil. Geçtiğimiz sonbaharda emojilerin merkez bankası olan Unicode Konsorsiyumunun bir parçası olan Emoji tarafından ortaya çıktı.

Apple’ın yanında Google ve Microsoft da bu konsorsiyumun emojilerini kendi stillerinde uygulayacak. Windows ve Android’e de gelecek olan bu güncelleme hakkında ilk adım Apple’dan gelmiş oldu. Bu paketin tamamı iOS işletim sisteminin 14.5 sürümünde yer alacak. 14.5 sürümünün Şubat sonlarında telefonlara dağıtılmaya başlanacağı sanılıyor. Ne var ki beta versiyon kullanıcıları bu emojilere şimdiden kavuştu.

“Bugünlerde çoğu emoji, cinsiyet dahil varsayılan bir seçenek sunuyor veya bir emojiyi standart bir cinsiyet kalıbında gösteriyor. iOS 14.5’te sakallı kişiler için tutarlı cinsiyet seçenekleri mevcuttur. Bununla birlikte en son beta sürümünde kadın ya da erkek sürümleri yer almaktadır.” Konu hakkındaki bu açıklama, Emojipedia’dan geldi.

Emoji versiyon 13.1 olarak adlandırılan bu seçki emojipedia sitesinden görüntülenebiliyor. Bu sitedeki emojiler bu yeni seçkinin muhtemel Android halleri. Bu ve benzeri birçok gelişme için sitemizi takip etmeye devam etmenizi tavsiye ediyoruz…

Diğer haberler:

>> iPhone 13 Pro hakkında ilk detaylar gün yüzüne çıktı

>> Apple, iPhone 13 ile her zaman açık ekran özelliğini sunacak