Huawei, katlanabilir modeli Mate X2 ile karşımıza çıktı!

Huawei Mate X2

Huawei, Mate X2 modelinin teaser görüntüleri, yeni cihazın katlanabilir olduğuna dair ipuçları veriyor. İşte ilk ayrıntılar.

Katlanabilir akıllı telefon piyasasında ürün çeşitliliği gün geçtikçe artıyor. Piyasanın başını çeken Samsung, katlanabilir modellerini geliştirmeye devam ediyor. Rakip firmalar, her ne kadar katlanabilir modeller üretmiş olsa da, Samsung’un Galaxy Z Fold ve Z Flip serisi kadar ivme yakalayamadılar. Fakat hala katlanabilir telefonlarda yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyorlar. Huawei, yeni modeli Mate X2’ye ilişkin bir görüntü yayınladı. Yayınlanan görüntüde, yeni modelin katlanabilir olduğuna dair ipuçları karşımıza çıktı. İşte yakında tanıtılması beklenen katlanabilir model hakkında ilk ayrıntılar.

Huawei Mate X2, neler sunacak

Huawei’nin yeni çıkartacağı Mate X2 modelinin Samsung’un Galaxy Z Fold serisine rakip olması bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda Çin sosyal medya platformu Weibo’da Digital Chat Station habercisi bir paylaşımda bulundu. Paylaşılan görüntülerde, yeni modelin içe katlanan bir yapıya sahip olduğu öne sürül­müştü. Daha sonra paylaşılan gönderide ise, içe katlanmasının yanı sıra, katlandıktan sonra dahi bir ekrana sahip olabilece­k. Yani kısaca, Samsung’un Galaxy Z Fold serisine benzer bir tasarıma sahip olacak diyebiliriz. Fakat söz konusu ortaya çıkan tasarımın kesinliği bulunmuyor.

Huawei Mate X2

Huawei tarafından yayınlanan teaser görüntüsünde saati andıran bir tasarı karşımıza çıkıyor. Söz konusu görüntüyü incelediğimizde, Mate X2 modelinin katlanabilir bir tasarıma sahip olacağı da kesinleşmiş durumda. Resmin alt tarafını incelediğimizde ise, 22 Şubat 2021 tarihi ve Çin saati ile 20:00 saati işaret ediliyor. Cihazın tanıtılacağı etkinliğin 22 Şubat’ta gerçekleşeceği de kesinleşti diyebiliriz.

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2, iddialara göre Z Fold serisine kıyasla daha hafif olacak. Bu durumda Mate X2 modelini daha tercih edilebil­ir yapar. Fakat Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı Z Fold 3 modeli hakkında henüz bir bilgi yok. Söz konusu Samsung modeli, katlanabil­ir akıllı telefonlar arasında en iyisi olabil­ir. Bu yüzden Mate X2 için henüz Z Fold serisinden daha iyi demek yanlış olur.

Samsung’dan sonra dev markalar katlanabil­ir modeller üzerinde çalışmaya başladı. Katlanabil­ir modellerin revaçta olacağı önümüzdeki yıllarda, umarız daha kusursuz tasarımlar görebiliriz. Bununla beraber uygun fiyatı da unutmayalım. 22 Şubat 2021 tarihinde tanıtılması beklenen modelin, tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni ayrıntılar sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> HUAWEI Petal Search oyununda kullanıcılara P40 ve Watch GT 2 kazanma şansı

>> Huawei, Federal İletişim Komisyonu ‘na dava açtı! Her Şeyi Zaman Gösterecek