iPhone 13 Pro hakkında ilk detaylar gün yüzüne çıktı

iPhone 13 Pro
Google News Abone Ol

iPhone 13 Pro hakkında ilk detaylar ve konspet tasarımı ortaya çıktı. Önümüzdeki Eylül’de tanıtılması beklenen seri hakkında işte ayrıntılar.

Akıllı telefonlara ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda kullanıcılarının karşısına çıkan iPhone 12 serisi bir hayli ilgi gördü. Bu seride piyasaya sürülen, iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri, sunduğu birbirinden muhteşem özellikleriyle ilgi odağı olmuştu. A14 Bionic yonga setinden güç alan seri, performans anlamında rakiplerini geride bıraktı. Kullanıcılar serinin bir sonraki modellerini ise merakla beklemeye başladı. iPhone 13 serisinin Pro modeline ilişkin konsept tasarım ve ilk detaylar ortaya çıktı. İşte ayrıntılar.

iPhone 13 Pro, farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkacak

iPhone 13 serisi hakkında uzun süredir birçok özellik yazılıp çiziliyor. Fakat çoğu model hakkında henüz kesinleşmiş net bir detay yok. Techzino Concept isimli bir tasarımcı, iPhone 13 hakkında yazılanları görsele döktü. Ve tahmin edilen iPhone 13 Pro modelinin tasarımı gözler önüne serild­i.

Techzino Concept ve LetsGoDigital işbirliği ile ortaya çıkan iPhone 13 serisinin konsept görüntülerini incelediğimizde, gözümüze ilk çarpan detay, farklı renk seçenekleri oluyor. Söz konusu modelin iPhone 13 serisine ait olacağı kesin değil. Söz konusu kaynak, bu tasarımın iPhone 13 Pro modeline ait olacağını düşünüyor. Fakat iPhone 12 serisine olan benzerliği, yeni modelin iPhone 12S olacağını da düşündürtüyor.

iPhone 13 Pro

Yeni model hakkında ortaya çıkan ilk detay, iPhone 13 Pro modelinin AMOLED ekran kullanaca­k olması. Bununla beraber yeni seride 120 Hz tazeleme oranına sahip bir ekranın kullanılması bekleniyor­. Çoğu teknoloji devinin, ekran tazeleme oranını arttırma­sı akımına Apple’da katılaca­k diyebiliriz. Bir diğer ilgi çeken detay ise, yeni seri ile birlikte ekran altı parmak izi okuyucusu karşımıza çıkma­sı bekleniyo­r.

iPhone 13 Pro

Paylaşılan konsept tasarımda bir diğer dikkat çeken detay ise, kablolu şarj girişinin yok edilmesi. Bu durum sayesinde suya ve toza dayanıklılığın arttırılmas­ı hedefleniyo­r. Bununla beraber, mor, sarı, siyah ve kırmızı gibi renk seçeneklerinin zenginleşeceğini de söylemek mümkün.

Eylül ayında sunulması beklenen iPh­one 13 Pro modelinin, serinin diğer modellerinden çok daha farklı olacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden hem tasarım hem de performans anlamında, şu ana kadar piyasaya sürülece­k en çok beğenilen iPhone serisi karşımıza çıkabilir­. Tanıtım tarihine yaklaştıkça yeni seri hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Apple, iPhone 13 ile her zaman açık ekran özelliğini sunacak

>> İddia: Katlanabilir iPhone, kalem desteği ile gelecek!


CEVAP VER