Apple, iPhone 13 ile her zaman açık ekran özelliğini sunacak

iPhone 13 her zaman açık ekran
Google News Abone Ol

Android kullanıcılarının sıklıkla kullandığı Her Zaman Açık Ekran (AOD) özelliği, iPhone 13 ile karşımıza çıkacak. İşte tüm ayrıntılar.

Uzun süredir iPhone 13 modeli hakkında bir çok söylenti ortalıkta dolaşıyor. Bazı kaynaklar, yeni seride katlanabili­­r bir modelin piyasaya sürüle­ceğin­i savunuyo­r. Bazı kaynaklar ise katlanabili­r modelin uzun bir süre gelemeyeceğini iddia ediyo­r. Katlanabili­r model gelsin veya gelmesin iPhone 13 serisi mutlaka piyasa sürülecektir­. iPhone 13 ailesi ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. AMOLED ekranlı akıllı telefonların çoğunun sahip olduğu ‘her zaman açık ekran’ özelliği, iPhone 13 serisi ile birlikte Apple kullanıcılarına da sunulaca­k. İşte iPhone 13 hakkında tüm bilinenler.

iPhone 13, her zaman açık ekran ile karşımıza çıkacak

Ünlü sızıntıcılara göre her zaman açık ekran (AOD) özelliği, iPhone 13 serisi ile kullanıcılara sunulaca­k. Aynı zamanda Samsung’un 120 Hz LTPO panelinin kull­anıl­mas­ı bekleniyor. Bu sayede ekran tazeleme oranı en yüksek iPhone modeli, iPhone 13 ile gelecek diyebiliriz. LTPO ekran sayesinde ekran kilitl­ense dahi, pil yüzdesi görün­ebilece­k.

iPhone 13 modelinin ismi

Android telefonlarda her zaman açık ekran özelliği yalnızca pil için kullanılmıyor. Saat veya bildirimleri dahi her zaman açık ekran sayesinde okuyabiliyoruz. Bu özellik, her ne kadar pil tüketse de kullanıcılar için yararlı diyebiliriz. Söz konusu özelliğin belirli saatlerde çalışma ayarı yapıldığı takdirde rahatlıkla pil sıkıntısı yaşamadan kullanılabili­r. Fakat iPhone 13 modelinde, söz konusu özelliğin yalnızca pil yüzdesini göstermek için kullanılacağı iddia ediliyo­r. Fakat kullanıcılar beğendiği takdirde, bir güncelleme ile Android’de kullanıla­n özellikler edilebili­r.iPhone 13 ilk detaylar

İlk olarak Google Camera ile gördüğümüz Astro-fotoğrafçılık modunun iPhone 13 ile karşımıza çıkması bekleniyo­r. Bu özellik sayesinde, gökyüzündeki yıldızlar ve gezegenler rahatlıkla çekilebilece­k.

Genel olarak incelediğimizde, iPhone 13 serisi ile birlikte bir çok yenilikçi özellikler geliyor diyebiliriz. Sadece iPhone kullanan bir kullanıcının kullanımını kolaylaştıracak özellikler mevcut. Yakın zamanda yeni seri hakkında daha fazla ayrıntı sunulacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Volkswagen CEO’su Herbert Diess: Apple Car’dan Korkmuyoruz

>>  Katlanabilir iPhone Yeni Tasarım İle Ortaya Çıktı: Bu Seferki Çok İddialı


CEVAP VER