iPhone’u En Çok Hangi Yaş Aralığı Tercih Ediyor, Kullanıyor?

Apple iPhone, şüphesiz en popüler teknoloji markalarından bir tanesi. Her sene akıllı telefon pazarına damga vuran üyelere sahip olan bu marka, deyim yerindeyse genç yaşlı demeden milyonlarca kişiyi peşinden sürüklüyor. İşte yeni bir araştırmanın detayları…

Apple iPhone, hemen herkesin gözdesi konumunda. Tabii fiyatı diğer pek çok telefona kıyasla yüksek. Yine de, çoğu kullanıcı için olumsuz bir anlam taşımıyor. Az parası olsa da bir şekilde bu telefonu almak için çabalayan çok fazla kişi var.

Apple iPhone, genç yaşlı demeden hemen herkesin favorisi

PhoneArena sitesinde, CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) şirketinin Amerika’da gerçekleştirdiği bir araştırmanın detaylarına yer verildi. Araştırmaya göre iPhone, genç yaşlı demeden oldukça geniş bir kitle tarafından tercih ediliyor. Örneğin…

– iPhone kullanıcılarının %22’lik dilimini 18-24 yaş arasındaki gençler oluşturuyor.
– 25-34 yaş arasındaki kullanıcı dilimi ise, %27.
– 35-44 yaş aralağına baktığımızda ise, kullanıcı diliminin %23 olduğunu görüyoruz.

Yani kısacası bu telefon ailesi, özellikle gençler tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşıyor.

Aslına bakarsanız bu ilgi, yalnızca iPhone ailesiyle sınırlı değil. Araştırma sonuçları, kullanıcıların büyük bir kısmının iPad ve Mac gibi Apple ürünlerine de büyük ilgi gösterdiğini ortaya çıkarıyor. Özellikle de 25-34 yaş arası grup. Evet, yine özellikle genç kitle.

Sonuç olarak özetlemek gerekirse, Apple ürünlerini tercih eden kitlenin %70’lik dilimi, 45 yaşın altında, genç bir gruptan oluşuyor.

iPhone'u En Çok Hangi Yaş Grupları Tercih Ediliyor, Kullanıyor?

iPhone serisi ürünler, geçtiğimiz 2022 yılında da en çok satılan akıllı telefonlar listesine damga vurdu!

Counterpoint Research verileri, 2022 yılı genelinde en çok satılan akıllı telefonun iPhone 13 modeli olduğunu ortaya çıkardı. Bu ürün, dünya çapındaki toplam akıllı telefon satışlarının %5’lik dilimini tek başına kaplıyor.

İlgi çekici bir diğer detay ise, en çok satılan telefonların yer aldığı top 10 listesinde tam 8 tane Apple modeli bulunuyor. Geriye kalan 2 ürün ise, Güney Koreli Samsung’un telefonları. Ki onlar da amiral gemisi statüsünde olan telefonlar değil, ekonomik modeller.

Sarı renk seçeneği yakında satışta!

Apple, 14 ve 14 Plus modellerinin sarı renk seçeneğini resmen duyurdu. Bu renk seçeneğine sahip modeller, 10 Mart itibarıyla ülkemizde ön satışa açılıyor. Resmi çıkış tarihi ise, 24 Mart olarak belirlendi.

Başlangıç fiyatları ise şöyle:

Sarı 14 için başlangıç fiyatı: 33 bin TL
Sarı 14 Plus için başlangıç fiyatı: 37 bin TL

İlgili Haberler

>> A-101 Elektrikli Otomobil Satıyor! İşte Özellikleri ve Fiyatı!