iPhone İle 48 MP Fotoğraf Çekmek Bu Uygulama Sayesinde Mümkün!

iPhone 14 Pro Max

App Store’da bulunan bu uygulama sayesinde iPhone modellerinde 48 MP  fotoğraf çekmek mümkün hale gelecek. İşte detaylar.

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi ile karşımıza çıkacak birçok özelliğin sızdırıldığını belirtmiştik. Özellikle ön paneldeki delikli ekran tasarımı ve arka panelde 48 MP çözünürlüğünde kameraların gelecek olması sevenlerini heyecanlandırmıştı. Fakat diğer iPhone modelleri için geliştirilen bir uygulama 48 MP çözünürlüğünde fotoğraflar sunuyor. Tabii ki bu durumun yazılımsal olduğunu yani lenste 48 MP‘lik bir çözünürlük olmadığını, fakat performansının ise bir hayli başarılı olduğunu belirtelim. İşte iPhone kamerasını güzelleştiren o uygulama.

iPhone İle 48 MP Fotoğraf Çekmek Bu Uygulama Sayesinde Mümkün!

Bu uygulama sayesinde iPhone 14 Pro veya iPhone 14 Pro Max modellerine sahip olmadan cihazlarınız ile 48 MP görüntüler üretmek mümkün hale geliyor. Camera+ 2 uygulaması, iOS 15.0 iPad OS15.0 Watch OS 6.0 sürümleri için kullanılabilir. Aynı zamanda söz konusu uygulamanın 165.9 MB’lık bir alan kapladığını da ekleyelim.

Uygulamada karşımıza çıkan bu özellik sayesinde diğer iPhone modellerinde sunulan 12 MP’lik fotoğrafların, 48 MP çözünürlüğüne yükseltilmesini, hedefliyor. Tabii ki 12 MP fotoğrafta karşımıza çıkan ayrıntılar 48 MP büyütülmüş versiyonunda yüksek performans sergilemeyecektir. Fakat kağıt üzerinde bu fotoğrafların 48 MP’lik bir çözünürlük ile karşımıza çıktığını belirtelim.

48 MP Fotoğraf

Bu uygulamayı kullanabilmek için aylık 4 dolarlık bir abonelik gerekiyor. Yıllık ise 18 dolar gibi bir fiyat mevcut. Tabii ki istediğiniz takdirde 25 dolara ömür boyu abonelik de mümkün hale geliyor. iOS iPadOS ve WatchOS yüklü olan cihazlar için indirilebilir hale gelen uygulamanın yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ile kamera kalitesini ve çekim performansını maksimumda yaşattığını söyleyebiliriz. Tabii ki bu uygulamanın ücretli olması büyük bir dezavantaj. Fakat 48 MP fotoğraf çeken farklı uygulamalar mutlaka piyasaya sürülecektir.

Uygulama içerisinde satılan paket, Türkiye’nin dolar kuruna göre biraz pahalı. Çünkü 70 TL’lik bir aylık kullanım fiyatının, 48 MP fotoğraf çekmek için tasarlanan bir uygulama için veriliyor olması kullanıcılara saçma gelebilir. Her ne kadar aylık 4 dolar ucuz gibi gelse de, yüksek dolar kurundan dolayı Türkiye’de pek de tercih edilmesi beklenmeyen bir uygulama olduğunu da ekleyelim.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (12 Mayıs 2022-19 Mayıs 2022)

>> Fiyatı Düşen Ucuz Telefonlar: Bu Liste Değerlenecek!