Haftalık Telefon Haberleri (12 Mayıs 2022-19 Mayıs 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (12 Mayıs 2022-19 Mayıs 2022)

Xiaomi 12S Yeni Özellikleri İle Görüldü: Aile Genişliyor

xiaomi 12S

Geçtiğimiz günlerde söz konusu model Çin’in sertifikasyon kuruluşunda 3C sertifikasını almıştı. Bu sertifika ile birlikte 12S modeli hakkında bazı bilgileri edinmiştik. Serinin en güçlü modellerinden biri olarak karşımıza çıkacak olan cihaz, Leica imzalı bir lens ile karşımıza çıkacak. Bu da, kamera konusunda iddialı bir cihazın sunulacağını işaret ediyor.

iPhone 14 ön kamera sürprizi

iPhone 14 ön kamera

Bu yeni cihaz ile ilgili en önemli detay ön kamerada. Yeni ön kamera sisteminin Sony, Largan ve Alps gibi tedarikçilerden karşılanacağı ifade ediliyor. Ayrıca bütün iPhone 14 modellerinde aynı sistem yer alacak. Yani ön kamera konusunda şirket adaletli davranacak.

Poco X4 GT 5G Ortaya Çıktı: Kamera Konusunda Rakip Tanımaz!

Poco X4 GT

Haftalık telefon haberleri Poco modeli ile karşımızda. 5G destekli Poco X4 GT modelinin tasarım detaylarını incelediğimizde, ön panelde 6.6 inçlik LCD bir panel bizleri karşılıyor. Bu panelin 144 Hz tazeleme oranı ile geldiğini de belirtelim. Genellikle amiral gemisi modellerde dahi 120 Hz ekran tazeleme oranına sahip paneller kullanılırken, Poco, X4 GT modelinde 144 Hz tazeleme oranı tercih etmesi önemli bir avantaj. Bu ekranın Gorilla Glass 5 ile korunduğunu ve 650 nit parlaklık ile geldiğini de ekleyelim. Haftalık telefon haberleri Poco modeli ile karşımızda.

Poco C40 Geliyor: Türkiye’de Yok Satar!

Poco C40

Cihazın ön panelini incelediğimizde 6.71 inçlik damla çentikli bir ekran tasarımı bizleri karşılıyor. LCD panel ile gelen modelin, hoş bir ön görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü genellikle giriş segment akıllı telefonlarda çerçeveler bir hayli kalın oluyor. Fakat C40 modelinde bizleri karşılayan çerçevenin, rakiplerine nazaran biraz daha ince olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy F13 En Uygun Telefon Olabilir!

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri bölümümüzde bu hafta Galaxy F12 karşımıza çıkıyor. Flipkart tarafından asılan afişi incelediğimizde ön tarafında delikli ekran tasarımı, arka tarafında ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu ile gelen bir  model olduğunu görmekteyiz. Genellikle giriş segment olarak satışa sunulan akıllı telefon modellerinde, en fazla iki adet arka kamera bulunuyordu. Fakat Samsung, Galaxy F13 modelinde üç adet arka kamera yerleştirmeyi tercih etmiş. Bu da söz konusu modeli rakiplerinden bir adım öne taşıyabilir.

İlgili Haberler

>> Snapchat Ücretli Oluyor: Sen de mi Brütüs!

>> Poco X4 GT 5G Ortaya Çıktı: Kamera Konusunda Rakip Tanımaz!

. . . . .