Samsung Galaxy S22 Ultra Özel Bir Kamera Lensine Sahip Olacak!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Samsung Galaxy S22 Ultra, ana kamerasında SuperClear adında bir lens ile karşımıza çıkacak. İşte yeni lens hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere uzun süredir Samsung Galaxy Note serisine ait herhangi bir model karşımıza çıkmıyor. Bunun en temel sebeplerinden ise Note serisini Note serisi yapan detaylardan biri olan S Pen özelliğinin farklı Samsung modellerine kullanılıyor olması. Bildiğiniz üzere S20 Ultra ve Samsung Galaxy Z Fold 3 modellerinde S Pen kullanılabilir hale gelmişti. Haliyle Samsung Galaxy Note serisine de artık ilgi olmayacağı düşünüldüğünden herhangi bir Note modeli karşımıza çıkmadı.

Fakat Samsung Note serisini Note serisi yapan en temel detaylardan birisi de S Pen yuvası. Bugüne kadar karşımıza çıkan S Pen destekli modelleri düşündüğümüzde hiçbir modeline S Pen yuvasına sahip olmadığını biliyoruz. Fakat Samsung Galaxy S22 Ultra modeli adeta yenilenmiş bir Note serisi modeli olarak karşımıza çıkacak. Yani Note serisini andıran özelliklere sahip bir model olacak. Yakında tanıtılması beklenen model, kanlı canlı görselleri ile sızdırıldı. Aynı zamanda yeni modelde kullanılacak olan ana kameranın özel bir teknolojiden yararlanacağı da ortaya çıktı. İşte Corning tarafından geliştirilen SuperClear lensi hakkında ilk ayrıntılar.

Samsung Galaxy S22 Ultra Özel Bir Kamera Lensine Sahip Olacak!

Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 modelinin ana kamerasında Corning tarafından geliştirilen özel bir cam kullanılacak. SuperClear adı verilen bu lens sayesinde daha net fotoğraf ve videolar mümkün hale gelecek. Cihazın kanlı canlı görüntülerini incelediğimizde, dıştan bakıldığında diğer kameralar ile arasında dışarıdan gözüken herhangi fark bulunmuyor. Fakat çekim anlamında değerlendirecek olursak, iddialara göre daha az parlama ve yansıma olacak.

Bu sayede S22 Ultra modelinin ana kamerası ile çekilen fotoğraf ve videolar daha net olacak. Ayrıca serinin diğer modellerine kıyasla daha fazla ayrıntıların çözüldüğü bir kameraya sahip olacak. 108 MP kameraya sahip olacak model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> En İyi Android Telefon Bakın Hangisi Oldu: Sürpriz İsim

>> Uygun Fiyatlı 5 Tane Nokia Telefon Tanıtıldı!