iPhone SE+ 5G Yakında Çıkabilir! İşte Uzmanların Yorumları

Sahte iPhone dolandırıcılığı

Display Supply Chain Consultants CEO’su Ross Young, yakında teknoloji severlere sunulması muhtemel iPhone SE+ 5G akıllı telefon modeliyle ilgili yeni bilgiler paylaştı. Milyonlarca kullanıcı, ufak boyutlarda ve güçlü özelliklere sahip yeni bir iPhone modeli için bekleyişte. Muhtemelen Apple da beklentileri karşılayacak.

5G bağlantı özelliğine sahip, ufak boyutlarda ve güçlü teknik özellikleri bulunan bir iPhone modeli için uzun süredir söylentiler var. Henüz Apple’dan konu hakkında yapılmış bir doğrulama yok, ama öte yandan söylenti detaylar da arka arkaya geliyor.

Ross Young’ın belirttiğine göre iPhone SE+ 5G akıllı telefon için ekran paneli üretimi bu ay itibarıyla başlıyor. Bu da Apple’ın yeni telefon modelini önümüzdeki nisan ya da mayıs ayı itibarıyla resmen tanıtabileceği ve hemen ardından da satışa sunabileceği anlamını taşıyor. En azından beklentiler, tahminler bu yönde.

iPhone SE+ 5G Yakında Çıkabilir! İşte Uzmanların Yorumları

iPhone SE+ 5G akıllı telefon modelinde ne gibi özellikler olabilir?

iPhone SE+ 5G için şimdiye kadar gelen söylenti boyutundaki bilgileri derlememiz gerekirse…

Ürün, 4.7 inç değerde bir LCD ekrana sahip olacak ve tasarım detayları da tıpkı eski iPhone’ları andıracak. Ön kısımda fiziksel olarak Touch ID’nin olduğu, kalın çerçeve faktörünün bulunduğu bir telefondan söz ediyoruz. Tanıdık geldi mi? Tabii bu cihaz, ufak boyutları sayesinde 6 inç üzeri ekranlara sahip telefonlardan rahatlıkla ayrılabilecek ve “Ben ufak boyutlarda bir telefon istiyorum” düşüncesindeki teknoloji severleri hedefleyecek.

Ürün, kamera tarafında, arka kısımda dual kamera sistemiyle gelebilir. iPhone kameraları genellikle iyi performanslar sunuyor, ama günümüzdeki 3-4 kameralı Android amiral gemisi modelleri göz önüne alırsak, burada bazı tavizler mümkün olabilir gibi.

Bu telefonun en önemli özelliklerinden bir tanesi olarak A15 Bionic çipsetten ve 5G bağlantı teknolojisinden söz ediliyor. Bir tarafta oyun ve uygulamalar için ciddi performans, bir yanda da hızlı internet deneyimleri için en iyi çözümden bahsediyoruz.

Birkaç sene geriye gidecek olursak, 2020 SE modelinde Apple A13 çipseti ve 4G modem bulunuyordu. Haliyle yeni modelde bu iki detayın da olması beklenmiyor. Dediğimiz gibi, A15 ve 5G söylentileri var.

İlgili Haberler:

>> Realme 9 Pro+ Resmen Geliyor! Bazı Önemli Özellikleri Belli Oldu!