Samsung Galaxy S22 Çıkış Tarihi Göründü! İşte Detaylar!

Samsung telefonları kasıtlı yavaşlattığı

Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinden olması beklenen Galaxy S22 için çok az bir süre kaldı. Ertelenmesi beklenmeyen cihaz, birkaç hafta içinde raflarda olacak.

Samsung Galaxy S22 için heyecanlı bekleyiş sürecinde artık sona yaklaşıyoruz diyebiliriz. Verdiği sızıntı bilgilerle adından söz ettiren Ice Universe, Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo platformunda bazı yeni bilgiler paylaştı ve Galaxy S22 akıllı telefon modelinin 9 Şubat’ta satışa sunulacağını dile getirdi.

Ayrıca Ice Universe, uzun süredir tanıtılması beklenen Galaxy Tab S8 akıllı tabletin de bu tarihte tanıtılacağını belirtiyor. Tab S8 tablet, tıpkı diğer ürünler gibi “Amiral gemisi serisi” olarak bekleniyor.

Söylenti boyutundaki bazı özellikleri şöyle: 14.6 inç değerde, 120Hz tazeleme özelliği bulunan Amoled ekran. Snapdragon 8 Gen 1 çip. 16GB RAM. Stereo hoparlör sistemi. 2 tane Selfie kamera ve ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensör.

Bu ürünler için katılımcıların olduğu fiziksel bir etkinlik mi gerçekleştirilecek, yoksa sadece online yayın mı yapılacak, henüz kesin bilgi bulunmuyor.

Samsung Galaxy S22 Tanıtım Tarihi Gün Yüzüne Çıktı! İşte Detaylar!

Samsung Unpacked etkinliğinden neler bekliyoruz?

Bildiğiniz gibi Samsung, her sene amiral gemisi ürünlerini tanıtmak için “Unpacked” adını verdiği özel etkinlikler gerçekleştiriyor. Güney Koreli firma, bu etkinlikler için değişik lokasyonlar seçebiliyor ve Galaxy S serisinden Note serisine kadar pek çok farklı üst seviye ürüne odaklanabiliyor. Gerçi artık Note serisinin de yavaş yavaş geçmişin tozlu sayfalarına karışacağını söyleyebiliriz.

Beklentiler, Samsung’un şubat ayında gerçekleşecek olan Unpacked etkinliğinde üç yeni Galaxy S modeli tanıtacağı yönünde. Bunlar:

Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra.

Tahmin edileceği üzere, bu modeller arasında en premium ürünün S22 Ultra olması bekleniyor. Öyle ki, bu modelin gelişmiş bir S PEN kalemle geleceği de söyleniyor.

S22 Ultra’nın ön plana çıkan özelliklerinden bir tanesi olarak da 6.8 inç değerdeki Amoled ekranından bahsediliyor. Bu ekran, 6.8 inç büyüklükte olabilir ve 120Hz tazeleme değeri sunabilir. Kısacası, ekranın hem çok büyük hem de çok akıcı olması bekleniyor.

Kamera tarafına bakıldığında, ana kameranın 108MP olduğu dörtlü sistemden, çipset tarafına bakıldığında da Qualcomm’un güncel Snapdragon 8 Gen 1’inden söz ediliyor. Tabii bu ürün, bazı ülkelerde Samsung’un AMD ile ortak hazırladığı Exynos 2200 çipsetine sahip olacak.

Galaxy S22 ailesinin tüm üyelerinde Snapdragon 8 Gen 1 çipset olacak

Galaxy S22 ailesinin üç üyesinde de Snapdragon 8 Gen 1 olacak. RAM tarafında en yüksek değerlerin S2 Ultra’da olması bekleniyor. Ayrıca, Ultra haricindeki modellerde 50MP ana kameralı üçlü sistem ve daha düşük pil kapasitelerinin olacağı konuşuluyor.
Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Realme 9 Pro+ Resmen Geliyor! Bazı Önemli Özellikleri Belli Oldu!