Opera Kripto Tarayıcısı Sayesinde Dikkatleri Üzerine Çekecek

Kripto para ticareti Opera

Opera kripto tarayıcısı sayesinde tüm dikkatleri üzerine çekmeyi planlıyor. Bu tarayıcı zaten en beğenilen platformlar içerisinde yer alıyordu. Şimdi ise bunu çok başka bir boyuta taşımak istiyor.

Reklam engelleme özelliği ve bazı ve gelişmiş özelleştirme yetenekleri ile birlikte zaten Opera çok fazla tercih ediliyordu. Birçok kullanıcı genelde bu tarayıcıya kendi cihazında yer veriyor. Ancak görünen o ki Opera için bu pek yeterli değil. Uygulama aynı zamanda kripto paraya ilgi duyan kişileri kendisine çekmek istiyor.

Herhangi bir merkezi bulunmayan ve yeni internet deneyimi olan web 3.0 burada ön plana çıkacak. Opera tarayıcı yeni gelecek olan özellik ile birlikte kripto cüzdanı bulunan bir web 3.0 sistemine dönüşecek. Kripto tarayıcısının herhangi bir merkezinin olmaması Blockchain işbirliğine işaret ediyor.

Opera kripto tarayıcısı doğrudan erişim sağlayacak

Bu yeni özellik şimdilik beta sürüm olarak kullanıcılara sunulacak. Çeşitli NFT ve kripto para alım satımı yapılabilecek tarayıcı aynı zamanda işbirliğine açık olacak. Opera platformu genelde pek işbirliği yapmaya gönüllü değil. Fakat söz konusu Blockchain olunca işler biraz daha değişiyor.

Opera kripto tarayıcısı

Ethereum, Bitcoin, Celo ve Nervos gibi blok zincirlerin cüzdanı bu tarayıcıda yer alacak. Ayrıca şirketin önümüzdeki günlerde Polygon ile işbirliği yapma ihtimali son derece yüksek. Herhangi bir eklenti kullanmadan kripto varlıklara erişmenizi sağlayacak olan yeni Opera özelliği büyük bir merak uyandırıyor.

Yeni Opera özelliği güvenli olacak mı?

Opera tarayıcıya gelecek olan bu yeni özellik güvenlik endişesine neden oluyor. Özellikle kripto para cüzdanları bazen tehlike içerisinde kalabiliyor. Binance smart chain ağında bulunan cüzdanlar bile kimi zaman dolandırıcılık faaliyetlerine kurban gidiyor.

Opera böyle bir problem ile karşılaşmamak için önlemlerini aldı. Gelen son detaylara baktığımızda kripto para cüzdanının güvende olması için tüm sistemin seferber edildiği görülüyor. Konu ile ilgili gelişmeler ve yeni güncelleme geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> ABD’li Senatörler Kripto Para Yatırımlarını Açıkladı: Kripto Boğası Çıktılar

>> Kripto Para Borsaları Yatırım Almaya Devam Ediyor: Sektör İyice Güçlendi