iPhone SE Bekleyenlere Üzücü Haber: Bu Yıl da Gelmeyecek!

Samsung ve Apple anlaşmazlığı

iPhone SE 4 modelini 2024 yılında bekleyenlere üzücü haber geldi. İddialara göre söz konusu model 2024 yılında karşımıza çıkacak!

Apple, uygun fiyatlı iPhone SE serisine OLED ekran özelliğini eklemek için hazırlıklara başladı ve bir sonraki modelin 2025’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu, önceki iPhone SE modellerinin LCD panellerle donatıldığı bir değişiklik ve bu sefer en uygun fiyatlı iPhone modeli OLED ekran teknolojisine geçiş yapacak. Kore’den gelen bir rapor, Apple’ın yeni iPhone SE için OLED paneller tedarik etmek için üç farklı tedarikçi arasında müzakere ettiğini ortaya koyuyor.

iPhone SE 4 Bekleyenlere Üzücü Haber: Bu Yıl da Gelmeyecek!

Samsung, BOE ve Tianma. Rapor, Samsung’un panel başına en düşük fiyatı sunarak mücadeleyi liderlik ettiğini iddia ediyor, ancak henüz bir sözleşme imzalanmadı. BOE ve Tianma da rekabette yer alıyor ve Apple’ın fiyat konusunda pazarlık yaptığı belirtiliyor. Bir sonraki iPhone SE modelinde kullanılacak OLED panellerin, iPhone 13 ve iPhone 14 modellerinde kullanılanlarla benzer özelliklere sahip olması bekleniyor.

iPhone SE 4 Bekleyenlere

Samsung Display ve BOE’nin bu paneller için iyi getiri elde ettiği belirtilirken, Tianma’nın teknolojisinin rekabetin gerisinde kaldığı vurgulanıyor. Samsung’un iPhone 14 panellerini üretmek için mevcut envanteri kullanma avantajı olduğu ifade ediliyor ve bu durum, Samsung’un müzakerelerde güçlü bir konumda olmasını sağlıyor. Apple’ın, iPhone SE serisinde OLED ekranı benimseyerek kullanıcılarına daha yüksek kaliteli bir görsel deneyim sunmayı amaçladığı belirtiliyor. Bu hamle, Apple’ın giriş seviyesi telefon segmentinde rekabeti artırmayı ve kullanıcıların tercihlerine uygun fiyatlı ancak yüksek performanslı bir seçenek sunmayı hedeflediğini gösteriyor.

Ülkemizde uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilginin daha fazla olduğunu biliyoruz. Bu yüzden SE modelleri de yine sevilen akıllı telefonlar arasında yer alıyordu. Fakat küresel bazda baktığım zaman Apple, iPhone serisine göre SE modellerini daha az satabildi. Bu da genellikle iPhone modellerine kolay ulaşılmasından ve SE modellerinin, tek kamera gibi çok düşük özellikler ile gelmesinden kaynaklanıyor. Önümüzde yıl tanıtılacak olan iPhone SE 4 modeli iğle birlikte bu algı kırılacak ve üst segment özelliklere sahip olan bir iPhone SE modeli gelecek. Önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Kaspersky’nin Güncellenmiş Antidrone Çözümü Neler Sunuyor?