iPhone’un Gizli Düğmesi Olduğunu Biliyor Muydunuz? Düğmeye Basınca Bakın Neler Oluyor

iPhone 13 cihazlarında

iPhone’un gizli düğmesi birçok kullanıcıda şaşkınlık yarattı. Bu düğmeye basınca son derece ilginç özellikler açığa çıkıyor.

Dünyanın en fazla tercih edilen akıllı telefon modelleri içerisinde yer alan iPhone birçok farklı özelliğe sahip. Bir TikTok kullanıcısı 2020 yılından beri iPhone cihazlarda yer alan önemli bir özelliği açığa çıkardı. Bu özelliğin nasıl kullanılacağı anlatıldı. TikTok kullanıcısı tarafından hazırlanan video iPhone ile ilgili gizem yarattı.

Yapılan paylaşıma bakıldığında iPhone’un arkasında yer alan gizli düğmenin kullanılabilir olduğu belirtildi. Sadece 1 gün içerisinde 1 milyon gibi çok yüksek izlenme rakamı yakalayan bu video hayret uyandırdı. iPhone kullanıcılarının hayatını bu özellik değiştirebilir.

iPhone’un gizli düğmesi açığa çıktı

Apple tarafından geliştirilen iPhone cihazların gizli düğmesi aslına bakacak olursak 2020 yılından beridir kullanılabilir halde. Bu yeni özelliğin ismi ise back tap olarak geçiyor. Türkçe karşılığı geri dokunma olan bu özellik Apple logosunun olduğu bölgeye dokununca ortaya çıkıyor.

@ellyawesometech

Back Tap is an insane hidden iPhone feature! 🤭😳 #iphonetips #iphonetricks #apple #techtok #tech #ellyawesome

♬ original sound – ellyawesometech

iPhone cihazınız en az iOS 14 güncellemesine sahipse ayarlar bölümünde geri dokunma düğmesini aktif hale getirebilirsiniz. Hemen ardından Apple ambleminin alt kısmında yer alan bölüme 2 defa dokunursanız özellik aktif hale geliyor. Bu özellik sayesinde çeşitli kısayollar oluşturabilirsiniz.

Birçok farklı özellik sunuluyor

Henüz yeni ortaya çıkarılan geri dokunma sistemi aktif hale getirildiğinde çok farklı özellikler kullanılabilir oluyor. Mesela geri dokunma sistemi ile kamerayı açmak, ekran görüntüsü almak ve el fenerini açmak gibi çeşitli ayarlamalar kısayol olarak eklenebiliyor. Herhangi bir akıllı telefon için bu gerçekten de büyük bir özellik diyebiliriz.

Bazı akıllı telefon modellerinin henüz ne tür özelliklere sahip olduğu tam olarak bilinmiyor. Birçok kişi için zaman kazandıran buna benzer özellikler sayesinde akıllı telefonların itibarı artıyor. iPhone ise zaman kazandıran bir cihaz konumuna yükselecek. Peki siz bu gizli özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> iPhone Cihaz Kullanıyorsanız Hackerlar Sizi Takip Ediyor Olabilir: Büyük Güvenlik Açığı

>> iPhone Kimlik Yerine Geçebilecek Bir Özellik Deniyor: Ehliyet ve Kimliğe Elveda Deyin