İstanbul Apple Mağazalarının Açılış Tarihi Ortaya Çıktı!

Foxconn Hindistan Merkezli
Google News Abone Ol

Uzun bir süredir kapalı olan İstanbul Apple mağazalarının açılış tarihi sonunda ortaya çıktı. Çin’in Wuhan kentinde meydana gelen ve bütün dünyayı kasıp kavuran salgın ile birlikte, firmalar büyük zarar gördü. Özellikle de Apple ve Samsung gibi devasa şirketler, akıllı telefon satışlarında ciddi düşüşler yaşadı. Kendisini hızlı bir şekilde toparlanmayı başaran bu firmalar, yavaş yavaş mağazalarını açıyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde, akıllı telefon satışlarının en az %23 oranında düştüğünü söylemiştik. Birçok firma ve özellikle de Asya merkezli akıllı telefon şirketleri, neredeyse iflasın eşiğine geldi. Onların toparlanması için yapılan çalışmalar karşılığını verdi ve şimdilerde yine akıllı telefon satışlarında yükselişler başladı. Apple, her ne kadar şirket gelirlerini artırırsa bile, akıllı telefon satışlarında bir türlü yükseliş yakalayamadı.

İstanbul Apple mağazalarının açılış tarihi sır gibi saklanıyordu

Akıllı telefon sektörünün can çekiştiğini ayrıntılı olarak anladığımıza göre, artık Apple mağazaları ile ilgili detaylara inebiliriz. Şirket, uzun bir süredir bu anı bekleyenlere güzel bir haber verdi. İstanbul’da Zorlu Center ve Akasya’da yer alan İstanbulApple mağazalarının açılış tarihi 8 Haziran olarak açıklandı. AVM’lerin açılmasıyla birlikte, firmanın kendi mağazalarını açacağı beklentiler arasındaydı.

İstanbul Apple mağazalarının açılış tarihi

Büyük bir satış düşüşü yaşayan Apple firması, mağazalarının yeniden açılması ile birlikte yükselişe geçmeyi hedefliyor. Ancak henüz salgınının etkileri tamamen giderilmiş değil. İstanbul Apple mağazalarının açılış tarihi beraberinde bazı açıklamaları getirdi.  Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre, mağazalarda üst düzey önlem alınacak ve sosyal mesafeye uyulacak. Servis ve desteği Genius Bar kısmına alarak mağaza içerisindeki insan sayısını kontrol altına almak isteyen şirket, muhtemelen bu konuda başarılı olacak.

TCL 10L Hakkındaki Yorumlarımız! Uygun Fiyat Dikkat Çekici…

Tüm bunlara ek olarak yeni önlemlerin de alınması bekleniyor. Eve ve işyerine çevrimiçi satış gibi sistemler başlayacak. Böylece sipariş verenler çok hızlı bir şekilde evlerine ve işyerlerine ürünlerin gelmesini bekleyecek. İstanbul Apple mağazalarının açılış tarihi ile birlikte saatler de ortaya çıktı. Akasya Apple saat 12.00 ile 20.00 arasında çalışırken Zorlu Apple 10.00 ile 18.00 saatlerinde kullanıcılara hizmet verecek. Sizce şirket, mağazalarını açarak doğru bir karar aldı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER