Apple Malatya’da Mağaza Açıyor: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

Apple Malatya'da mağaza
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Apple Malatya’da mağaza açmaya hazırlanıyor. Bu haber ilk başta kulağa tuhaf gelse bile fazlasıyla gerçek.

Hatırlayacağınız üzere Apple tarafından yapılan bir açıklama ile birlikte İstanbul’da devasa bir mağaza açılacağı söylenmişti. Hatta bu mağazanın hem Avrupa hem de Ortadoğu’daki en büyük Apple Store olacağı ifade edilmişti. İstanbul hem Avrupa hem ve Ortadoğu için çok önemli bir şehir. İşte tam da bu nedenle Apple İstanbul’u seçmişti.

LinkedIn üzerinden açılan ilanlara bakıldığında İstanbul konumunda bazı personellerin alınmak istendiği görülüyordu. Şimdi ise yeni bir konum daha ortaya çıktı. Buna göre Malatya’da bir Apple Store kurulacak.

Apple Malatya’da mağaza açmak için iş ilanı verdi

Apple genellikle bir ilan verdiğinde bunu çoklu şekilde yapar. Türkiye’deki mağazası için almak istediği kişileri yine çoklu ilan ile belli etti. Şirket tarafından verilen ilanlardan 13 tanesi İstanbul içinde. Birçok kişi zaten burada ilan verilmesini bekliyordu.

Apple Malatya'da mağaza
Asıl tuhaf olan ise Malatya’da verilen ilanlardı. Şirket tarafından talep edilen pozisyonların 11 tanesi Malatya konumu için yayınlanmıştı. Bu durum ilk başta pek anlaşılamadı. Herkes şirketin konumu yanlış attığını düşündü. Ancak ortaya çıkan son detaylara göre Apple gerçekten de Malatya’da büyük bir mağaza kurmaya hazırlanıyor. Apple Malatya’da mağaza açarak önemli bir gelişme sağlayabilir.

Malatya mağazasında neler yer alacak?

Apple şirketi tarafından konuyla alakalı net bir açıklama yapılmasa bile yine de haberin gerçek olduğu birçok kaynaktan doğrulandı. Apple en büyük mağazalarından birisini Malatya’da açmaya hazırlanıyor. Şirketin talep ettiği pozisyonlar ise kurumsal müşteri eksperi, bilirkişi, mağaza lideri, teknik uzman ve müdür gibi mevkilerden oluşuyor.

Şirket burada çok yüksek ihtimalle Doğu bölgelerinde etkili olmak istiyor. Böylece kendisini ön plana çıkarmanın bir yolunu bulmuş olacak. Her ne kadar fiyatlar yüksek olsa bile yine de firmanın Türkiye’de birçok kullanıcısı var. Peki Apple Malatya’da mağaza açma kararını siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> iOS 15 güncellemesi ne zaman gelecek: İşte detaylar

>> Apple iOS 14 hepimizi takip ediyor: İşte bomba iddialar!


CEVAP VER