İstanbul Uçuşlarını Durdurma Kararı Alındı: İşte Nedeni

İstanbul uçuşlarını durdurma kararı

İstanbul uçuşlarını durdurma kararı ani bir şekilde alındı. Böylece yolcuların olumsuz etkilenmesi engellenmek istendi. Hadi gelin bu uçuşun ertelenme nedenlerine ve konuyla ilgili diğer detaylara birlikte göz atalım.

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir büyük fırtınalar yaşanıyor. Bu fırtınalar İstanbul başta olmak üzere ülkenin birçok bölgesini olumsuz yönde etkiledi. Yaşanan fırtınanın çok sertleşmesi ulaşımı adeta mahvetti. İstanbul’da bazı vatandaşlar şiddetli rüzgar sebebiyle hayatlarını kaybetti.

Yaşanan doğa olayları felakete dönüşürken Türk Hava Yolları önemli bir karar aldı. İstanbul varışlı yurtiçi uçuşları durduruldu. Bilet ve bagaj işlemlerinin durdurulması ile ilgili yapılan açıklamada yolcuların hayatlarının söz konusu olduğu ifade edildi. Bu açıklamaları Türk Hava Yolları basın müşaviri Yahya Üstün yaptı.

İstanbul uçuşlarını durdurma kararı fırtınadan kaynaklanıyor

İstanbul’da etkili olan lodos fırtınası tüm hızıyla devam ediyor. Twitter üzerinden Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamalarda İstanbul’da yaşanan şiddetli rüzgar nedeniyle operasyonların olumsuz etkilendiği ifade edildi. Ayrıca seyahatin durumu ile ilgili bilgilerin web sitesi ve çağrı merkezi üzerinden alınacağı belirtildi.

İstanbul uçuşlarını durdurma kararı

İstanbul varışlı uçak bileti aldıysanız Türk Hava Yolları’nın resmi web sitesi üzerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca web sitesi üzerinden işinizin tamamlanmaması durumunda çağrı merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu konuda Türk hava yolları yardımcı olacaktır.

İstanbul’da fırtına tüm hızıyla devam ediyor

Ülkeden gelen fırtına manzaralarına bakıldığında İstanbul Silivri’de balıkçı teknelerinin zarar gördüğü anlaşılıyor. Birçok tekne denizden kaldırıma fırladı. Ayrıca Çanakkale kordonunda deniz ve karanın birleştiği görülüyor. Çatıların uçtuğu ve ciddi maddi zarar gerçekleştiği ifade edildi.

Mevcut fırtınanın bir süre daha devam edeceği söyleniyor. Her ne kadar erteleme kısa bir süre için yapılmış olsa bile yine de uçuşların uzun bir süre daha gerçekleşmeme ihtimali var. Bu nedenle yapacağınız seyahatler ile ilgili planlamayı buna göre tasarlamanız daha uygun olacaktır. Peki siz yaşanan bu fırtına ve uçuş ertelemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> 5G Kullanımı Uçak Kazalarına Neden Olabilir: ABD Şimdilik Kullanmayacak

>> Bedava Uçak Bileti: Bir Havayolu Şirketinden Covid Aşısı Olan Bazı Şanslı Kişilere Ücretsiz Biletler


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here