İşte Lenovo’nun Yeni Amiral Gemisi: Lenovo Legion Y90

Lenovo Legion

Lenovo Legion, firmanın oyun odaklı hazırlanan akıllı telefon ailesinin ismi. Bildiğiniz gibi bu aile, mobil oyuncular için tercih edilebilir nadir ailelerden. Firma, MWC2022 kapsamında, ailenin en güncel ve en güçlü üyesi Lenovo Legion Y90 ‘ı görücüye çıkardı. Ürün, gücünü Qualcomm’un en yeni çipseti Snapdragon 8 Gen 1’den alıyor. İşte detaylar.

Lenovo Legion Y90, mobil oyun tutkunları için MWC 2022 itibarıyla resmen görücüye çıktı. Uzun süredir hakkında söylentiler bulunan telefon, nihayet ete kemiğe büründü.

Snapdragon 8 Gen 1 çipsetinden güç alacak olan cihaz, başlangıç olarak kullanıcılara 12GB RAM ve 256GB dahili depolama sunulacak. Üst seviye model ise, adeta bir mobil PC’yi andıracak diyebiliriz.

Legion Y90’ın üst seviye versiyonunda 16 ve 18GB RAM seçenekleriyle 512GB UFS disk ve 128GB SSD disk bulunacak. Yani toplamda 640GB’lık bir alandan söz edebiliriz, ki bu alanda yüzlerce mobil oyunu rahatlıkla depolayabileceksiniz.

Android 12 işletim sistemiyle gelmesi beklenen telefon, yine Lenovo’nun güncel ZUI 13 arayüzüne sahip olacak.

İşte Lenovo'nun Yeni Amiral Gemisi: Lenovo Legion Y90

Lenovo Legion Y90: Gelişmiş oyun deneyimleri için 6.92 inç ekran

Lenovo Legion Y90, gelişmiş oyun deneyimleri için 6.92 inç değerde devasa ekranla gelecek. Bu ekran, yalnızca boyutları değil, aynı zamanda teknik detayları da dikkat çekiyor.1,080 x 2,460 çözünürlük sunan ekran, Samsung’un Amoled teknolojisi üzerine inşa ediliyor ve 20:5:9 görüntüleme oranının olacağı belirtiyor. Ayrıca HDR10+ görüntüleme teknolojisi sayesinde daha canlı renklerle karşılaşmak da mümkün olacak.

Peki ya parlaklık değeri ne olacak derseniz, 1300 nit’e kadar parlaklıktan söz ediliyor. Bu, ürünün dış mekân kullanımlarında bile iyi bir belirginlik sunacağının göstergesi.

Ekran tarafında bir diğer dikkat çekici detay da tazeleme değeri. Ekran, 144Hz tazeleme değeri sayesinde görüntüleri akıcı ve yumuşak detaylarla sunabilecek. Dokunmatik örnekleme hızı da 720Hz.

Ek olarak, tıpkı bir konsol gamepad’i gibi, telefonun köşelerinde, işaret parmaklarımızla kontrol edebileceğimiz fiziksel tuşlar da var.

Telefonun üzerinde, daha etkili oyun deneyimlerinin gerçekleşebilmesi için gelişmiş bir titreşim motoru ve stereo hoparlör sistemi de bulunuyor. Hani bir nevi gelişmiş bir PS Vita, gelişmiş bir Nintendo Switch gibi düşünebiliriz.

Çoklu kamera sistemi ve 5000mAh pile sahip olan telefon; tek şarj ile 8 saate kadar oyun deneyimi ya da 13 saate kadar video izleme deneyimi sunabilecek.

Lenovo Legion Y90, şu an Çin’de ön siparişte bulunuyor. Satışların da 10 Mart itibarıyla başlaması planlanıyor. Başlangıç fiyatı ise, 680 dolar. Henüz diğer ülkeler için bir tarih ve fiyat bilgisi paylaşılmış değil.

İlgili Haberler

>> Warner Bros., Netflix ve Disney’den Rusya’ya Yönelik Karar!