Volvo Elektrikli Otomobil Modeli Büyük Dikkat Çekecek

Otomotiv sektöründe fiyat artışları

Volvo elektrikli otomobil konusunda ön plana çıkmaya çalışıyor. Böylece rakiplerine karşı avantajlı konuma ulaşmak istiyor. İşte konuyla ilgili merak edilen detaylar.

En büyük otomobil üreticileri içerisinde yer alan Volvo sunduğu teknolojiler ve kaliteli malzemeler ile büyük bir dikkat çekiyor. Şirket dünya genelinde iyi bir satış rakamına zaten sahip. Fakat bunun önümüzdeki yıllar için pek yeterli olmayacağı söylenebilir. Özellikle elektrikli otomobiller konusunda biraz daha kendisini geliştirmesi gerekiyor.

Elektrikli otomobil üretimi için batarya fabrikası açacağını söyleyen Volvo böylece bu alanda rekabet edeceğini göstermiş oldu. Kısa süre içerisinde yeni elektrikli otomobili ile karşımıza çıkacak olan şirket Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da toplantılar gerçekleştiriyor. Buna göre en az 5 adet elektrikli otomobil piyasaya sürülecek.

Volvo elektrikli otomobil modelleri

Hatırlayacağınız üzere Avrupa Birliği ülkeleri 2030 yılından itibaren tamamen içten yanmalı motor satışını yasaklayacak. Bu durum neredeyse tüm şirketleri etkiledi. Volkswagen, Toyota ve diğer birçok otomotiv markası 2030 yılından itibaren benzinli araçlara veda edeceğini söyledi.

Volvo elektrikli otomobil

Yaşanan bu gelişmeler Volvo markasını da etkiledi. Şirket çok kısa bir süre içerisinde 5 adet elektrikli otomobil üretmek istiyor. 2023 yılında ilk elektrikli araç piyasaya sunulacak. Böylece kısa bir süre içerisinde elektrikli modellere tamamen geçiş yapılması bekleniyor.

Elektrikli otomobil modelleri belli oldu

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara bakacak olursak şirketin bir büyük ve küçük crossover tekli araç üreteceği söyleniyor. Ayrıca bir sedan ve 2 adet sportif station wagon üretimi yapacağı belirtildi. Böylece şirket çok kısa bir süre içerisinde tamamen elektrikli araçlara geçme potansiyeli olduğunu göstermiş olacak.

Tüm otomobiller 2030 yılına kadar sırayla tanıtılacak. Ayrıca şirketin mevcut benzinli modelleri elektrikli versiyon haline getirmesi bekleniyor. Tüm bunlara ek olarak daha uygun fiyatlı elektrikli araçlar üretme planları da bulunuyor. Peki sizce Volvo bu konuda daha başka neler yapabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elektrikli Otomobil Türkiye’de Büyük Talep Görmeye Başladı

>> Haftanın Otomobil Haberleri: İkinci El Otomobiller ve TOGG (21 – 28 Şubat)