İzmir Depremi Konulu TikTok Videosu Büyük Tepki Topladı

TikTok hesabı açmak
Google News Abone Ol

İzmir depremi konulu TikTok videosu, birçok kişinin sert tepkiler göstermesine neden oldu. Hadi gelin hem bu videoya hem de gösterilen tepkilere bir bakalım.

Sosyal medya platformları üzerinden linç edilen kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bazıları duyarsız olmakla eleştirirken kimi fenomenler ise abartılı duyar geliştirdikleri için tepki alıyor. Bazılarının ise ne yapmaya çalıştığı bir türlü anlaşılamıyor.

Çin merkezli sosyal medya platformu olan TikTok, böylesine tuhaf içeriklerin merkezi olarak görülüyor. Özellikle kritik dönemlerde bu tür paylaşımlara daha fazla ağırlık verildiği görülüyor. Ceylin Akçalı isimli bir TikTok kullanıcısı, İzmir depremi ile ilgili paylaşımları nedeniyle sert eleştirilere uğradı.

İzmir depremi konulu TikTok videosu utandırdı

Herkesin kalbinde büyük bir yara bırakan İzmir depremi, son zamanlarda fenomenlerin ilgi odağı oldu. İnsanların bu tür konularda daha fazla duyarlı davrandığı biliniyor. Ancak bazı paylaşımlar duyarlı davranmaktan ziyade beğeni sayısını arttırmaya yönelik olabiliyor.

Bu fenomenin paylaşımı; depremde annesini kaybeden birisini gösteriyor. Kendisi sanki annesi depremde hayatını kaybetmiş gibi bir video çekiyor ve sosyal medya üzerinden paylaşıyor. İzmir depremi konulu TikTok videosu, işte tam da bu sebepten dolayı ağır eleştirilere maruz kaldı.

İzmir depremi konulu TikTok videosu

Birçok kişiye göre bu fenomen anlamsız bir şekilde duyarlı görünmeye çalışıyordu ancak kendisini rezil etti. Bazı yorumlarda, insanların acılarının eğlence ya da prim kaynağı olmaması gerektiği ifade ediliyordu. Durumu daha da ileriye taşıyıp TikTok platformunun tamamen kapanması gerektiğini düşünenler de var.

Bu tür sosyal medya paylaşımları sadece şimdi yapılmadı. Bugüne kadar defalarca böyle paylaşımlarını yapıldığını gördük. İzmir depremi konulu TikTok videosu ise, diğer sosyal medya kullanıcıları için bardağı taşıran son damla oldu.

Niyetler her ne kadar iyi olsa bile yine de başkalarının duyguları ve travmaları üzerinden paylaşım yapmak pek doğru görülmüyor. Sizce bu tür paylaşımlar ile ilgili neler yapılmalı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

> Japonya Deprem Felaketlerini Önlemede Nasıl Başarılı Oldu? Japon Bilim İnsanları Açıkladı>

İstanbul Depreminde En Riskli İlçeler Belli Oldu! Bakın Hangi İlçelerde Aşırı Risk Var


CEVAP VER