Xiaomi Mi 11 Özellikleri Ortaya Çıktı İşte Merak Edilen Detaylar

Xiaomi Mi 11 özellikleri

Xiaomi Mi 11 özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Cihazın özellikle kamera ve işlemci yönünden gelişmiş olacağı söyleniyor.

Xiaomi cihazlarda, 48 MP kamera şu anda en büyük beklentiler arasında yer alıyor. Bu şirketin akıllı telefonları genellikle piyasaya sürüldüğünde ilk olarak kamera yönünden gelişmiş olup olmadığına bakılır. Xiaomi akıllı telefonlarda öne çıkan bir diğer özellik ise genellikle işlemci kuvveti oluyor.

Snapdragon 875 işlemci kullanılarak son derece yüksek bir hız elde edilmeye çalışıldı. Aslına bakarsanız büyük oranda başarı elde edilebilir. Bu işlemci türü piyasadaki en iyiler arasında yer alıyor.

Xiaomi Mi 11 özellikleri nelerden oluşuyor?

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, hakkındaki ilk sızıntıları sizler için toparladık.

  • Xiaomi Mi 10 içerisinde yer alan 13 MP modül değiştirildi.
  • Her birisi 0,8 mikron pixel boyutundaki 48 MP tercih edildi.
  • Optik görüntü stabilizasyonuna bakıldığında ciddi iyileştirmelerin olduğu görüldü
  • Bu cihazda son dönemdeki gelişmelere paralel olarak hızlı şarj gücü tercih edildi.
  • Xiaomi Mi 11 modelinde daha hızlı bir online satış stratejisi izleneceği söylendi.

Bütün bu özellikler bizlere, firmanın çok daha güçlü cihazlar üretmek istediğini gösteriyor. Hatırlayacağınız üzere iPhone 12 modellerinde A14 Bionic işlemcileri tercih edildi ve bu gerçekten de devrim niteliğindeydi. Apple tarafından geliştirilen bu işlemci, yapay zeka destekliydi.

Xiaomi Mi 11 özellikleri

 

Kullanıcılar tarafından yeni özellikler genellikle çok talep edilir. Apple, yapay zeka merkezli işlemci stratejisi izlerken Xiaomi hıza önem veriyor. Snapdragon 875 kullanılması, zaten hıza önem verdiğini çok rahat bir şekilde gösteriyor.

Hem kamera hem de işlemci bakımından üst düzey bir performans sergilemesi düşünülen bu model, günümüzün en iyileri arasına girebilir. Ancak yine de kafalar da bazı soru işaretleri var. Xiaomi Mi 11 özellikleri değerlendirildiğinde işlemci ve kamera uyumu sağlanmazsa sorun çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca tasarım konusunda da henüz bazı belirsizlikler aşılamadı. Sizce bu modelde daha başka ne tür özellikler kullanılabilirdi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> En İyi Android Telefon Hangisi? İşte Kasım Ayı En Güçlü Telefonlar

>> Xiaomi Mi 11 hakkında ilk detaylar belli oldu!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here