Joker 2 Geliyor: Çıkış Tarihi de Dahil Olmak Üzere Bilinen Tüm Ayrıntılar

Joker 2 Geliyor: Çıkış Tarihi de Dahil Olmak Üzere Bilinen Tüm Ayrıntılar

Google News Abone Ol

Warner Bros.’un DC evrenindeki kötü karakteri Joker 2 ‘inci filmi ile hayranlarını üzmeyecek gibi gözüküyor. Joaquin Phoenix tarafından canlandırılan Joker karakteri büyük beğeni toplamıştı.

Peki devam filmi Joker 2 ile bizi neler bekliyor? Batman’ı Joker 2’de görebilir miyiz? Kötü kahramanların en sempatiklerinden biri Joker. Cesar Romero, Jack Nicholson, Jared Leto, Heath Ledger ve Joaquin Phoenix gibi usta isimler karaktere geçtiğimiz dönemde hayat verdi. Ancak tüm bu Joker aktörlerinden ilk öne çıkan Heath Ledger’in Kara Şövalye üçlemesindeki Joker’iydi. Takvimler 2019’u gösterdiğinde, Joker tarihteki ilk solo filminde yer aldı. Joaquin Phoenix, tıpkı Heath Ledger gibi otantik oyunculukla yüksek övgü topladı. İyi bir haberimiz var: Phoenix Joker’i tekrar canlandıracak.Joker 2

Büyüleyici performansı ile eleştirmenlerden tam not alan Joaquin Phoenix, Heath Ledger’den sonra en tatmin edici Joker oldu. Şimdi Joker 2 vizyon tarihi, aktörleri ve olası hikayesi ile ilgili tüm ayrıntılara daha yakından bakalım.

Aslında devam filmi olmayacağı söylenmişti. İlk film 1 milyar dolarlık gişe hasılatı elde ettiğinde Joker 2 için işin rengi değişti

Arthur Fleck dışında kimsenin gülmediği Joker’in ilk solo filminin yazarı ve yönetmeni Todd Phillips, “Devam filmi için bir planımız yok,” dedi. Daha da ileri gitti ve her zaman Joker filmi için tek film olacağını ve devam etmenin sıkıcı olacağını ekledi. Filmin gişede başarılı olduğunu görünce fikrini değiştirmiş olabilir.

Joker 2’ye hangi oyuncular dahil edilecek?

Joker rolü için En Oyuncu Oscar’ı alan Joaquin Phoenix ve Warner Bros. aynı başarıyı ikinci kez elde etmek istiyor. Benzer şekilde, izleyicilerin ilgisini de düşündüğümüzde, başka türlü düşünülmezdi.

Şimdilik, kadrosu belirsiz olan Joker 2 hakkında sadece bazı sızıntılı bilgilerimiz var. Örneğin, Joker’in komşusu Sophie olarak ilk filmi oynayan aktris Zazie Beetz, kendini Joker 2 ‘nin kadrosunda da bulabilir. Çünkü Todd Phillips, Joker’in Sophie’yi öldürmediğine dair özel bir açıklama yaptı. Hastaneden kaçtıktan sonra polisler tarafından yakalanabileceği bir binaya dönmek Joker için bile çılgınca olabilir.

Zazie Beetz’e ek olarak, Joker 2 ‘de ilk filmden bazı aktörler göreceğiz. Her şeyden önce, elbette Joaquin Phoenix’i Arthur Fleck, ardından Frances Conroy, Penny Fleck, Shea Whigham Dedektif Burke, Hoyt Vaughn rolünde Josh Pais, Ted Marco rolünde Marc Maron ve Alfred Pennyworth rolünde Douglas Hodge. Birinin Alfred karakterini hayata geçirmesi, Batman’ın varlığının ciddi bir göz kırpması. Ancak, solo Batman filminden ayrı olarak, şu anda net bir konu yok.

Joker 2’nin olası konusu

İlk film, Arthur’un Arkham hastanesinin koridorunda dans ettiği, arkasından kırmızı ayak izleri bırakıp memurları kovaladığı zamanda bitti. Son sahnede kan izleriyle, muhtemelen onu inceleyen doktoru öldürdüğünü ve Arthur Fleck’ten Joker’e dönüşümünün tamamlandığını fark ettik.

Joker 2 ‘nin senaryosu için en olası konulardan biri, tam olarak bu sahneden devam etmesi. Bruce Wayne’in isyan sırasında öldürülen ebeveynlerinin intikamını almak için büyüyeceğinden emin olmadığımızı da belirtelim. Ancak bunun sinematik evrenden tamamen bağımsız bir film olduğunu ve Joker’in perspektifinden çekileceğini biliyoruz.

Joker 2 ‘nin yeni solo Batman filmi ile doğrudan bağlantısı olacak mı?

Robert Pattinson, Batman tarihini Matt Reeves yönetiminde oynayacak. The Batman filminin 25 Haziran 2021’de gösterime girmesi planlanıyor. Joker 2 ile yeni solo Batman filmi arasında bir bağlantı olup olmayacağı henüz belli değil. Ancak, 1980’lerin ilk filminde çocukken gördüğümüz Bruce Wayne, 90’larda yetişkinliğe yakın bir genç olacak. Solo Batman filmi de 90’larda gerçekleşiyor. Şimdilik iki film arasındaki en net bağlantı bu.

Kara Şövalye veya daha önceki Batman filmlerinde var olan Joker’in aksine, daha fazla gerçeklikle ilişkilendirebileceğimiz için daha depresif ve içe dönük bir Joker görebiliriz. Çünkü eylemleri sadece TV sunucusu Murray’e takıntılı olduğu için gerçekleşti. İkinci filmde Joker’i daha büyük olaylar bekliyor.

İlk filmdeki tek düşman olan Joker’in yeni filmde bir düşmana ihtiyacı var

Joker 2 ‘nin duyurulduğu andan itibaren, yeni filmde Joker’in kimin “düşmanı” olacağı merak edildi. İlk filmde sadece öldürdüğü talk-show sunucusu Murray ile değil, daha çok kendisiyle savaşan bir Joker gördük. Tartışmasız Joker iç dünyası ile çatışmaya devam edecek.

İlk Joker filmi için, film çekilirken çoğu sahne kaldırıldı ve yeni sahneler eklendi. Çekim sırasında senaryonun değiştirildiği bir dönem bile vardı. Joker 2’nin bu tür olası değişiklikleri düşünürsek, daha uzun bir süre belirsizliğini koruyacağını ön görüyoruz. 

Joker 2 ne zaman çıkacak?

Elde ettiğimiz bilgiler ışığında, senaryosu kısmen hazır olan Joker 2’nin Ekim 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Normalde daha önce piyasaya sürülmesi planlanan Joker 2’nin gecikmesinin nedeni koronavirüs. Joker 2 hakkında yeni bilgiler ilk elden ilan edilir edilmez, değerli okuyucularımızı ilgili içeriklerle bilgilendirmeye devam edeceğiz, bizi takip etmeye devam edin.

Liütfen konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki iletişim kutusu üzerinden bizimle paylaşın…

İlgili Haberler

>> Matrix 4 Gümbür Gümbür Geliyor! Film Hakkındaki Bilinen Tüm Detaylar…

>> Tom Cruise ve Elon Musk Uzayda Film Çekecekler! Peki Ya Nasıl?


CEVAP VER