Matrix 4 Gümbür Gümbür Geliyor! Film Hakkındaki Bilinen Tüm Detaylar…

Google News Abone Ol

Matrix 4 ‘te “güzel bir senaryo ve harika bir hikaye var” diyen Keanu Reeves, Neo’yu tekrar oynayacak. Bunca yıl sonra gelişen teknolojinin verdiği nimetlerden faydalanarak çekilecek Matrix 4 hayranları şimdiden heyecanlandırmaya yetti. 

Serinin üçüncü filminden 18 yıl sonra çıkacak bir devam filmi olan Matrix 4, 2021 yılında vizyona girecek. Yıldızlar Keanu Reeves ve Carrie-Ann Moss, Lana Wachowski’nin yöneteceği bu dördüncü film için neden geri döndüklerini açıkladılar. Anlaşılan yeni Matrix’in senaryosu oyuncuları büyülemiş.

“Lana Wachowski güzel bir senaryo ve benimle rezonansa giren harika bir hikaye yazdı” diyor Reeves. Ve ekliyor “bunu yapmamın tek nedeni onunla tekrar çalışmanın heyecan verici olacağı. Ayrıca gerçekten özeldim ve hikaye konusunda söyleyecek hiçbirşey yok gerçekten mükemmel.”

Matrix 4 senaryosu Wachowski’nin yanı sıra Cloud Atlas yazarı David Mitchell ve yazar Princeton profesörü Aleksandar Hemon tarafından yazıldı. Filmin hikayesinde Neo ve Trinity’nin ölümden nasıl döndüğü de dahil olmak üzere kesinlikle hiçbir şey bilinmiyor. Büyük bir oyuncu kadrosuna sahip olacak filmde Niobe rolünü tekrar canlandıran Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra ve Watchmen’in Yahya Abdul-Mateen gibi aktörler yer alıyor.

Matrix 4 Set fotoğrafları Reeves’in Jedi tarzı bir beyaz bornoz giydiğini ve Moss tarafından sürülen bir motosikletin arkasına binen John Wick’i gösteriyor. Yine eski filmlere dayanarak Neo’nun yüksek binalardan atlayacağı ve dövüş figürlerini fazlasıyla göstereceğini söyleyebiliriz. Matrix 4

Aynı röportajda Carrie-Ann Moss, “Bunun olacağını asla düşünmemiştim. Hiçbir zaman radarımda yoktu” diyor. Ayrıca senaryo için de inanılmaz bir derinliğinin olduğunu ve hayal edebileceğiniz bütünlük ve sanattan övgüyle bahsediyor.

Dünya çapındaki pandemi başladıktan sonra hazırlığı devam eden Matrix 4’ün Berlin’de çekimleri duraklatılmıştı. Ancak çekimlerin Temmuz ayı başlarında tekrar başlayabileceği öngörülüyor. Filmin planlanan yayın tarihi 21 Mayıs 2021.

Neden Matrix 4?

Matrix4 hakkında hepimizin sorduğu iki soru var. Ne hakkında ve neden? Serideki son film selefinden daha az para kazanan 2003’teki The Matrix Revolutions‘ın ardından hayal kırıklığı yaratmıştı. Ancak uzun zaman geçti ve Matrix’in gerçekliğimizin yapay zeka tarafından kontrol edilen bir simülasyon olduğu ana fikri eh dedirtebilecek düzeyde. Muhtemelen Matrix 4 ile yapay zeka ve gerçek dünya kavramlarını tekrar öğrenmemiz gerekecek.

>> İşte Geçtiğimiz Hafta Sonunda Türkiye’de Netflix En Çok İzlenen Yapımlar


CEVAP VER