Kamera canavarı ZTE Axon 30 Ultra, dudak uçuklatan fiyatı ile sızdırıldı

ZTE Axon 30 Ultra fiyatı
Google News Abone Ol

ZTE Axon 30 serisinin en üst modeli Axon 30 Ultra, ön siparişe günler kala dudak uçuklatan fiyatıyla sızdırıldı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Akıllı telefonlardaki tam ekran hissiyatı, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor. Çoğu teknoloji devi tam ekranı yakalayabilmek için birçok teknoloji geliştird­i. Pop-up kamera, bu durumun en büyük örneği diyebiliriz. Bununla beraber birçok markanın ekran altı kamera teknolojisi kullanacağına dair haberler ortaya çıktı. Çoğu kullanıcı, ilk modeli Samsung, Oppo gibi devlerden bekliyordu. Fakat ZTE hızlı davrandı ve Dünya’nın ilk ekran altı kameraya sahip Axon 20 Pro modeli ile karşımıza çık­tı. Fakat ZTE için işler beklendiği gibi gitmedi ve hüsranla sonuçlandı.

ZTE Axon 20 modeli, sunduğu birçok özellik ile kendisine hayran bırakt­ı. Fakat en çok öne çıkan özelliği ekran altı kamera bekleneni karşılayamadı. Uzun kullanımda ve yüksek ışıkta kamera bölgesinde bulunan ışık hüzmesi, kullanıcıları sinirlendirdi. Çünkü tam ekran hazzı yaşamak isteyen kullanıcılar ekran altında gözüken kamera belirtisi ile karşılaştı. Fakat ZTE, söz konusu özelliği yeniden denedi. Geçtiğimiz ay tanıtılan modelin ön sipariş fiyatları da belli oldu.

ZTE Axon 30 Ultra modelinin fiyatı belli oldu

Geçtiğimiz günlerde, yeni modelin 27 Mayıs tarihinde ön siparişe açılacağı kullanıcılara duyurulmuştu. Fakat söz konusu modelin değeri hakkında henüz bir sızıntı bulunmuyordu.

Sonunda fiyat bilgisi sızdırıldı. İddialara göre yeni modelin 8 GB RAM 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu 740 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. 12 GB RAM 256 GB dahili depolamaya sahip versiyonu ise 849 dolardan alıcılarını arayacak.

ZTE Axon 30 Ultra fiyatı

Yeni serinin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor. Fakat genellikle 5G destekli cihazların ülkemize gelmediğini belirtelim. Henüz ülkemizde 5G desteği bulunmadığı için, 5G modellerin 4G versiyonu ülkemize giriş yapıyor. Fakat bazı modellerde 4G versiyon söz konusu olmadığı için 5G özelliğine sahip modelin ülkemizde satılma ihtimali var.

Haftalar sonra cihazın Türkiye ihtimali hakkında da yeni ayrıntılar belli olacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> ZTE Blade V2021 5G tanıtıldı! Türkiye’ye gelirse çok satar!

>> Fiyat performans adayı ZTE Blade 20 5G duyuruldu!


CEVAP VER