Siyah ve Kırmızı DualSense Kontrolcüleri Ortaya Çıktı

Google News Abone Ol

Sony, siyah ve kırmızı DualSense kontrolcüleri sonunda ortaya çıktı. Kozmik kırmızı ve  gece yarısı siyahı renklerindeki kontrolcüler özellikle klasik PlayStation kontrolcülerini hatırlattı.

Oyunculardan talep olan farklı renklerdeki PlayStation kontrolcüleri sonunda ortaya çıktı. Kozmik kırmızı olan model özellikle siyah ve farklı tonlardaki kırmızıyla dikkat çekti. Diğer yandan, gece yarısı siyahı olan model ise özellikle istenen siyah kontrolcüyü hayata getirdi. Bununla birlikte siyah kontrolcü eski tasarıma yakınlığı ile de beğeni toplayacak.

Şimdiye kadar Sony PlayStation 5 için sadece beyaz ve siyah renklerin birlikte olduğu bir kontrolcü sağlıyordu. Bu renk şeması konsolun kendisiyle de uyumlu olacak şekilde piyasada yer aldı. Ancak, bu yeni renklerin özellikle müşteriler tarafından hoş karşılanacağı kesin gözüküyor.

Gece yarısı siyahı olan versiyonun konsolu alan kullanıcıların en çok talep göstereceği versiyon olacağını düşünüyoruz. Yeni kontrolcü ile klasik kontrolcü görüntüsünden çok uzaklaşan Sony için bu kontrolcü adeta bir özür gibi duruyor. Firmanın klasik renkleri olan gri ve siyahtan uzaklaşmasıyla bu yeni kontrolcü mutsuz kullanıcılar için bir teselli ürünü olmuş. Bu kontrolcüye gece yarısı sıfatının konmasının bir sebebi de siyahın iki farklı tonunu kullanması.

Yeni siyah ve kırmızı DualSense kontrolcülerinin çıkış tarihi ülkemizde belli olmadı

Şimdilik Sony bu yeni renklerdeki kontrolcüleri dışında bir ürün açıklamadı. Bununla birlikte PlayStation 5 değiştirilebilen kapaklara sahip olmasıyla bu kapakların renk kombinasyonlarının da satılacağını gösteriyor. Bu yüzden bu kontrolcü renklerindeki kapakların Sony tarafından da satılacağını tahmin ediyoruz. Şimdilik bu kapaklar sadece üçüncü parti firmalarca üretiliyor. Lakin, bu kontrolcülere yatırım yapmayı düşünüyorsanız eşleşen konsol kapaklarının da büyük ihtimalle çıkacağını tahmin ediyoruz.

Yurtdışında gelecek ay içinde bu kontrolcülerin satışa çıkacağı bilgisi var. Ne var ki bu kontrolcünün ülkemiz için ne zaman çıkacağını henüz bilmiyoruz. PlayStation resmi internet sitesine baktığımızda bu kontrolcüler için “Çok Yakında” ifadesi yer alıyor.

Bu yüzden şimdilik fiyatlara da yurtdışı üzerinden bakabiliyoruz. Ülkemizde 700-800 lira bandında olan beyaz kontrolcünün yurtdışı fiyatı 68 dolar seviyesinde. Yurtdışı için açıklanan fiyatlarda gece yarısı siyahı kontrolcünün 69.99 dolar olduğunu görüyoruz. Diğer yandan kozmik kırmızı kontrolcünün ise fiyatı 74.99 dolar.

Bakalım bu kontrolcüler ülkemize hangi fiyatlarda gelecek. Her şeye rağmen PlayStation 4’e nazaran çok daha fazla sattığını bildiğimiz PlayStation 5 için bu kontrolcülerin çok talep göreceğinden eminiz. Peki siz bu kontrolcülerden hangisini beğendiniz? Yorumlarınızı paylaşırsanız seviniriz.

Diğer haberler:

>> Samsung katlanabilir modeli Galaxy Z Fold3 kamera ayrıntılarıyla sızdırıldı

>> Sony ‘nin Yeni Kulaklığı Kablosuz Şarj, Yüksek Kalite Ses ve Dahasıyla Geliyor


CEVAP VER