Realme GT3 Tanıtıldı: 240W Şarj Ve Fazlası!

Realme GT3

Realme GT3 modeli tanıtıldı. İşte 240W hızlı şarj desteği ile öne çıkan markanın yeni amiral gemisi katili modelinin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Son zamanlarda akıllı telefonlara farklı özelliklerin ve farklı teknolojilerin eklendiğini biliyoruz. Fakat bu özelliklerin sürdürülebilir olması kullanıcıların en temel amacı. Örneğin çok iyi fotoğraf çeken bir telefonun şarj ömrü çok kısa sürerse kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bir model olacaktır. Bu yüzden çoğu teknolojinin uzun şarj ömrüne sahip bir telefondan geçeceğini söyleyebiliriz. Çoğu teknoloji devi, uzun süreli telefon kullanımının büyük bataryadan geçeceğini düşünerek devasa bataryaya sahip telefonlar ile karşımıza çıktı. Fakat bir telefonun büyük bataryaya sahip olması beraberinde dezavantajları getirdi. Genellikle büyük bataryalı telefonların, batarya dışındaki özelliklerinin pek de iyi olmadığını gözlemledik.

Son yıllarda ise büyük bataryadan ziyade hızlı şarj özelliğinin uzun süreli telefon kullanımı hususunda daha verimli olacağı saptandı. Realme tarafından piyasaya sürülen GT3 modeli ise Dünya’nın ilk 240W şarjlı akıllı telefonu olarak karşımıza çıkıyor. Şuanda söz konusu modelden daha hızlı şarj olan herhangi bir akıllı telefon olmadığı belirtelim. İşte yeni modelin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Realme GT3 Tanıtıldı: 240W Şarj Ve Fazlası!

Daha öç ensinden Çin’de tanıtılan Realme GT Neo 5 modelinin küresel versiyonu olarak satışa çıkmaya hazırlanan Realme GT3 modelinin Türkiye’ye de giriş yapması bekleniyor. Ayrıca söz konusu modelin üst segment modellere kafa tutacak özellikle ile geldiğini ve bu yüzden amiral gemisi katili olarak anıldığını da belirtelim. Çünkü fiyat tarafına baktığımızda 8 GB RAM ve 128 GB dahili dolama alanına sahip olan modelinin 650 dolarlık bir başlangıç fiyatı mevcut.

Realme GT3

Türk Lirası’na çevirdiğimiz takdirde vergiler hariç 12.000 TL’lik bir fiyat karşımıza çıkıyor. Vergileri de eklediğimiz takdirde Realme GT3 modelinin ortalama olarak 20.000 TL’ye Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Eğer Realme bir sürpriz yapıp söz konusu modelin fiyatını 20.000 TL’den daha uyguna getirirse, amiral gemisi modellerden daha çok ilgi gören bir akıllı telefon olacaktır.

Realme GT3

Yeni modelin özleliklerine baktığımızda ise GT Neo 5 ile aynı olduğunu görüyoruz. Ön tarafta 6,7 inç büyüklüğünde 1240 x 2772 piksel (20:9) çözünürlüğe sahip 144
Hz 10 bit AMOLED panelli ekran yer alıyor. Belirtildiği gibi, SD 8 Gen 1 yonga setinde çalışır ve Android 13’ü Realme UI 4.0 ile çalıştırır. Kamera konfigürasyonu, 50 MP ana modül (1/1.56″, 1.0 µm, OIS), 8 MP ultra geniş açılı (112°) ve 2 MP mikroskop ve 16 MP selfie kamerası içerir.

İlgili Haberler

>> Redmi, 300W Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıttı! Sadece Birkaç Dakika Yeterli!