KFC’den Büyük Süpriz! Yeni Oyun Konsolu KFConsole Geliyor…

Google News Abone Ol

KFC, dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden biri. Geçtiğimiz dönemde yaptığı tuhaf kampanyalar ile adından fazlasıyla söz ettiren firma bu sefer KFConsole adında bir ürün çıkaracağını iddiaediyor ve PS5 ile X BoX Series X’e meydan okuyor.

KFConsole ‘un tanıtım videosu Twitter üzerinden yayınlandı ve kısa sürede 2.6 milyon kişi tarafından izlendi. KFC’nin yeni bir kampanyası olarak tahmin edilen KFConsole’un 12 Kasım tarihinde bizlerle buluşacağı söylenen tanıtım videosunu aşağıda izlemeniz mümkün. Tabii ki lansman tarihi ve birkç teknik özelliği açıklansa bile bu yeni ürün tamamen bir parodi olabilir.

Sony (PS5) ve Microsoft’un (X Box Series X) yeni nesil oyun konsolları yurt dışında Holiday 2020 diye tabir edilen Kasım ve Aralık 2020 sürecinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. Muhtemelen KFC’de bu iki oyun konsolunun popülerliğinden faydalanmak ve gerilla pazarlama ile yeni bir konsept KFConsole ile karşımıza çıkmış durumda.

Teaser videoya göre, KFC yapımı oyun konsolu çapraz platform desteğine sahip yerleşik bir tavuk pişirme odasına sahip olacak. Aynı zamanda piyasadaki diğer iki popüler konsol gibi bir Blu-ray disk oynatıcıya da sahip gibi görünüyor. En azından video içerisindeki görsellerde böyle.

KFConsole 120 FPS ve True 4K desteği vaat ediyor

Daha da ilginç olanı, KFC’nin ilk nesil konsolunda 120 FPS ve True 4K desteği vaat ediyor olması. Bu yeni ürün her ne ise bundan 5 ay sonra piyasaya çıktığında çok daha fazla şey öğreneceğiz gibi.

BT Günlüğü olarak KFC’nin bir oyun konsolu yaratacağını düşünmüyoruz işin açıkçası. KFConsole adındaki bu ürün hazır tavukların pişirileceği ufak bir fırın veya benzeri bir cihaz olabilir. Tanıtım videosunda söylenen 120 FPS ve True 4K desteğinin de tavukla ilgili farklı bir pişirme veya hazırlama tekniği olabileceğini düşünüyoruz. Kısaltmaların KFC tarafından farklı bir açılımı olabilir.

KFC, PS5 ve X Box Series X’in yanına benzer nitelikle bir ürün koymasa da bu konsollar üzerinde uzun saatler geçirecek kullanıcılara güzel ürünler hazırlayabilecek bir cihaz peşinde olduğu görüşündeyiz. KFConsole bir oyun konsolu olsaydı şimdiye kadar geliştirilen oyunlar hakkında bilgilerin sızması gerekiyordu. Oyun desteği olmadan bir oyun konsolunun satışı çok zor.

Konu hakkındaki görüşlerinizi bizimle aşağıdaki iletişim kutusu üzerinden paylaşabilirsiniz. KFConsole

>> PS5 Oyunları ve PS5 Tanıtımı Gerçekleştirildi

>> Xbox Series X Özellikleri Duyurulmaya Devam Ediyor!


CEVAP VER