Konuşma tanıyan Xiaomi Mi Smart Mouse geliyor

Konuşma tanıyan Xiaomi Mi Smart Mouse geliyor

xiaomi mi smart mouse
Google News Abone Ol

Xiaomi Mi Smart Mouse çıkıyor! Mi Smart Mouse, bluetooth sertifikasını aldı. Akıllı mouse çok yakında piyasaya sürülecek. 

Xiaomi Mi Smart Mouse çok yakında hayatımıza girecek. Çin merkezli Xiaomi teknoloji şirketi, kendi bünyesindeki Mi markası adı altında mouse (fare) ve klavyelerini daha önce piyasaya sürmüştü. Şirketin taşınabilir kablosuz faresi zaten Türkiye dahil birçok ülkede satılıyor. Çinli teknoloji şirketi şimdi de Bluetooth SIG listesine göre yeni bir mouse modelini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Akıllı telefonlar ile çıkış yakalayan Xiaomi, Nisan 2010’da Pekin’de kuruldu. Ünlü teknoloji şirketi akıllı telefonların yanı sıra mobil uygulama, dizüstü bilgisayar, çanta, kulaklık, ayakkabı ve birçok ürün tasarlıyor. Gelişmiş özelliklere sahip akıllı telefonlarını daha uygun fiyatlarla satışa sunarak adından sıkça söz ettiren şirket, zaman zaman Amerika Birleşik Devletleri’nin tepkisini çekerek, yaptırımlara maruz bırakılmakla tehdit ediliyor; tıpkı Huawei gibi.

Xiaomi Mi Smart Mouse hangi özellikler ile geliyor?

xiaomi mi smart mouse

Mi Smart Mouse adı altında satışa sunulacak yeni model, Bluetooth SIG (Bluetooth Standartlarını Denetleme Kurulu) tarafından onaylandı. Bu yeni mouse’un model numarası  XASB01ME olarak gösterildi. Akıllı mouse, konuşma tanıma, çeviri desteği ve 4000 DPI hassasiyet seviyesi gibi özelliklere sahip olarak karşımıza çıkacak. Yeni model özellikle konuşma tanıma özelliği ile teknoloji meraklılarını heyecanlandırmaya başladı.

Birkaç ay önce, Xiaomi ses girişi desteği olan bir klavye çıkardı. Yakında satışa sunulması beklenen Xiaomi Mi Smart Mouse ‘un da yeni farenin de benzer teknolojiyi kullanacağı düşünülüyor. Ses giriş desteğine sahip olacak bu yeni akıllı mouse modeline, Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi üzerinden bağlantı kurabileceğiz. Gizmochina’nın haberine göre ürünün, dahili şarj edilebilir batarya ile gelmesi bekleniyor.

Yeni akıllı farenin fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı hakkında ise henüz bir açıklama gelmedi. Yabancı teknoloji kaynaklarına göre Xiaomi’nin taşınabilir mouse modeli Miyu’nun fiyatı göz önüne alındığında, yeni akıllı mouse’ın 25 € / 30 € civarında olması muhtemel. Yani Türk Lirası olarak ortalama 200 – 220 TL civarında bir fiyata sahip olabilir. Tahminler bu yönde ancak gerçek fiyatının ne olacağı henüz netlik kazanmış değil.

>> Xiaomi Mi Notebook Pro 15 tanıtıldı! İşte özellikleri!

>> Xiaomi Mi Band 5 Bomba Gibi Geldi! Fiyatı Çok Ucuz


CEVAP VER