Xiaomi Mi Band 5 Bomba Gibi Geldi! Fiyatı Çok Ucuz


Uzun bir süredir herkes tarafından beklenen Xiaomi Mi Band 5 resmi olarak tanıtıldı. Apple ve Samsung gibi şirketlerin at koşturduğu akıllı saat sektöründe, Xiaomi bomba gibi bir ürün tanıttı. Şirketin herkesi sabırsızlandırdığı bu yeni model, fiyat olarak da oldukça ucuz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan yeni model ile ilgili ayrıntılara bir göz atalım.

Öncelikle tasarım açısına değerlendirelim. Mi Band 4 ile son derece benzerlik gösteren yeni model, alışılmış yapıyı pek değiştirmiyor. Özel bir manyetik port sahibi olan model kayışı çıkarmanıza gerek kalmadan şarj edilebiliyor. Bununla birlikte oldukça farklı kayış renklerine de sahip. Kayışı çıkarmadan şarj edilebilmesi, gerçekten de çok büyük bir kolaylık sunuyor. Bu yeni modelde en çok dikkat çeken diğer detay ise ekran boyutu oldu.

Xiaomi Mi Band 5 hangi özelliklere sahip?

Cihazda 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alıyor ve burada Mi Band 4’e göre %20 oranında bir artış var. Ayrıca 100’den fazla saat arayüzü bulundurması, son derece özgün bir model olmasını sağlamış. Xiaomi şirketi bugüne kadar görülmemiş derecede fazla renk seçeneğini Xiaomi Mi Band 5 ile sunuyor. Apple şirketinin ünlü akıllı saatleri Apple Watch şöhretini daha çok ekranlarından alıyordu. Görüldüğü kadarıyla Xiaomi bu firmayı takip ediyor.

Xiaomi Mi Band 5

Tüm bunlara ek olarak NFC desteği sunan ürün, 11 farklı profesyonel spor modu ile çalışıyor. Kadın sağlığı için de özel modlar bulundurması, özellikle kadınların çok ilgisini çekecek gibi görünüyor. Ayrıca Xiaomi Mi Band 5 modelinin akıllı telefonunuzda yer alan kameranın deklanşörü görevi üstlenebilmesi de dikkat çekiyor. SpO2 ölçüm desteği ve nabız ölçümü sunabilmesi sayesinde, cihaz Apple firmasına çok yaklaştı.

Son olarak bu modelin uyku takibi yapabildiğini de söyleyelim. 2 hafta kadar devam eden pil ömrü de kullanım keyfini artıracak gibi görünüyor. Fiyatı için konuşmak gerekirse, çok ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Ancak iç acıtıcı bir gerçek de var. Xiaomi Mi Band 5 modeli yurtdışında sadece 27 dolar fiyatla satılıyor. Buna vergiler de dahil. Türkiye’deki fiyatı ise en az 300 TL olacak gibi görünüyor. Sizce bu ürün kullanıcıları tatmin edebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

>> Xiaomi Katlanabilir Akıllı Telefon Tasarımı Huawei İle Aynı Olacak

>> Xiaomi Redmi Note 8 Pro 2699 TL Fiyatla Beni Al Diye Göz Kırpıyor

>> Mayıs 2020 En İyi Telefon Listeleri Yayınlandı! İşte En iyi ve Orta Seviye Telefonlar

>> Redmi Note 8 MIUI 12 Ne Zaman Çıkıyor? İşte Tüm Detaylar ve Çıkış Tarihi

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here