Köpeğiniz Bu Kumanda Sayesinde Sizinle Konuşabilir: FluentPet Connect

Köpeğinizin konuşmasını, derdini size rahatlıkla anlatmasını ister miydiniz? Bu mümkün görünmese de, rahat iletişim kurabilmeniz için geliştirilen bazı teknolojiler var. Tıpkı FluentPet Connect gibi.

FluentPet Connect, köpekler ve köpek sahipleri için hazırlanmış bir düğme sistemi. Pek çok düğmeden oluşuyor ve her bir düğmenin farklı bir anlamı bulunuyor. Bu düğmeleri öncelikle köpeğinize öğretiyor ve alıştırıyorsunuz, sonrasında da köpeğiniz bu tuşlara basarak size o an ne istediğini mesajlar aracılığıyla söyleyebiliyor.

Bir nevi köpek kumandası: FluentPet Connect

Köpeğiniz acıktı mı, tuvalete mi gitmek istiyor, dışarı mı çıkması gerek ya da kendini iyi hissetmiyor mu? Bunlar ve daha fazlası, board’un üzerindeki tuşlarda yer alıyor ve köpeğiniz de patileriyle basarak sizi haberdar ediyor. Düşününce basit ve kullanışlı bir sistem. Tabii bu sisteme hem sizin hem de köpeğinizin alışması için biraz süre geçmesi gerekecek.

Üretici firma, bu tuş sisteminin darbelere karşı gayet dayanıklı olduğunu, dolayısıyla güvenle kullanılabileceğini belirtiyor. Wi-Fi bağlantı teknolojisi ile önce ağa, sonra da akıllı telefonunuza bağlanarak iletişim kurulmasını sağlayan sistem, gelişmiş ses kalitesi ve özelleştirilebilir düğmeleriyle de ön plana çıkıyor.

Köpeğiniz Bu Kumanda Sayesinde Sizinle Konuşabilir: FluentPet Connect

FluentPet Connect, ana sistem olarak 69.95 dolarlık ön sipariş fiyatına sahip. Buna ek olarak, ek düğmeler almak isterseniz de 49.95 dolar daha ödemeniz gerekiyor. Ürünler şu an rezerve edilebiliyor ve 2022 İlkbahar döneminde sahiplerine gönderilmesi planlanıyor.

Bu arada, benzer bir sistemin kediler için geliştirilmesi de gündemde. Gerçi kediler, köpeklere kıyasla daha keyfi yerinde olan ve “dediğim dedik” takılan varlıklar. Onları çok da rahatsız etmemekte, kendi hallerine bırakmakta fayda var. Tabii çok sevmeyi ihmal etmeyerek.

Evcil hayvanınız sizi yiyecek nesne gibi düşünüyor

Hepimizin son derece tatlı olarak gördüğü ve oyunlar oynamak istediği evcil hayvanlar bazen tuhaf davranışlar sergileyebilir. Elbette burada bahsedilen durduk yere evcil hayvanınızın sizi yemek istemesi değil. Sahibi öldüğünde hem kediler hem de köpekler onları yiyebiliyor. Özellikle köpeklerin bu konuda daha fazla ön planda olduğu ifade ediliyor.

Köpeklerin kurtların soyundan gelmesi nedeniyle sahipleri öldüğünde ortada yiyecek kalmazsa mecburen onları yiyor. Yani burada bir zorunluluk da mevcut. Ayrıca bazı zamanlarda sahipleri ölen köpekler sürekli olarak sahibinin yüzünü yalayıp tırmalıyor. Bu durumda kanama gibi bir problem ortaya çıkıyor. Köpeklerin bu kan nedeniyle sahiplerini yeme davranışında bulunduğu ifade ediliyor.

İlgili haberler

>> 2022 Elektrikli Otomobil Yılı Olacak! İşte Heyecan Uyandıran Yeni Modeller!