Kripto Para Düzenlemesi Gelebilir: 2022 Çok Hareketli Geçecek

Kripto paralarda enflasyon

Kripto para düzenlemesi 2022 yılında aktif hale gelebilir. Konuyla ilgili üst perdeden bir açıklama yapıldı. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Kripto para dünyası tahmin edilenden çok daha hızlı büyüdü. Durum böyle olunca klasik banka ve ödeme sistemleri bu konuda büyük korkular yaşamaya başladı. Uluslararası ödemeler bankası üst düzey yöneticileri içerisinde yer alan Benoit Coeure kripto paralar ile ilgili önemli bazı detaylara vurgu yaptı.

Ona göre merkez bankalarının birbirleri ile koordineli bir şekilde çalışması gerekiyor. Kripto para sektörü son yıllarda çok hızlı bir şekilde büyüdü. Üstelik merkezi olmayan finansal sistemler olarak bilinen DeFi bankacılık için tehdit oluşturuyor. En azından bu üst düzey yönetici böyle bir fikre sahip.

Kripto para düzenlemesi tepki oluşturabilir

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimleri ile ilgili düzenleme yapılması talep ediliyor. Finansal sistemlerin tehdit edilmesi engellenmek isteniyor. Benoit Coeure tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında küresel çapta bir düzenlemenin 2022 yılından şart olduğu belirtiliyor.

Kripto para düzenlemesi

Tüm dünyayı finansal sistemler bakımından ikiye ayırmak mümkün. Bunlardan bir grup tamamen geleneksel yöntemleri savunuyor. Aradan yüzyıllar bile geçse bu geleneksel sistemleri terketme niyetleri yok. Diğer bir grup ise yenilik peşinde. Kripto paralar onların yenilik iştahını fazlasıyla kabartıyor.

2022 yılı büyük hareketlilik getirecek

Analistler Bitcoin ile ilgili çok farklı yorumlar yapıyor. Kimileri 42 bin dolar seviyelerine kadar gerileyeceğini ve hemen ardından 30 bin dolar düzeyine kadar geleceğini düşünüyor. Bazıları ise Bitcoin ile ilgili 140 bin dolar yorumu bile yapabiliyor. Kısacası herkesin bu konuda büyük bir kafa karışıklığına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

2022 yılında bu iki senaryodan bir tanesi gerçek olacak. Ya Bitcoin çok sert bir şekilde düşerek 30 bin dolar seviyesine kadar girilecek ya da 140 bin doları bulacak. Peki sizin bu konu hakkındaki tahminleriniz neler?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Neden En Popüler Kripto Para Birimi? İşte Tüm Detaylar!

>> Bu 5 Kripto Para Birimi Devasa Yükseliş Yakalayabilir: Analistler Açıkladı