Bitcoin Madencileri Makineleri Kapatma Kararı Aldı

Bitcoin Avustralya fiyatı

Bitcoin madencileri makineleri kapatmaya başladı. Özellikle son dönemlerde bu tür işlemlerin daha fazla yapıldığını görüyoruz. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin son zamanlarda ciddi düşüşler ile karşı karşıya. Yaşanan bu düşüşler nedeniyle ne yazık ki birçok madenci adeta işi bırakmak zorunda kaldı. Bitcoin düşmez denilen seviyenin bile altına düşünce hepsinde panik gerçekleşti.

Blockchain devi uzun bir süredir 30 bin doların üzerinde tutunmaya gayret gösteriyor. Ancak bu sanıldığı kadar kolay olmadı. Şimdilerde fiyatı 20 bin doların bile altına düşebilir. Önceki zirve olarak bilinen 20 bin doların altına düşerse bu durumda çok ciddi zararlar ortaya çıkacak.

Bitcoin madencileri makineleri kapatıyor

Yaşanan tüm bu düşüşün tek etkisi yatırımcılara olmuyor. Aynı zamanda madencilerin de büyük zararlar ile karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Eski usul madencilik olarak bilinen madencilik sistemi nedeniyle çok yüksek elektrik tüketimi gerçekleştiriliyor.

Bitcoin madencileri makineleri

Ekran kartı fiyatları nedeniyle madencilere yük olan bu durum yavaş yavaş değişecek gibi görünüyor. Madencilik sistemlerini kullanan madencilerin bir bölümü gelirlerinin aşırı düşmesi nedeniyle işi bırakıyor. Makinelerinin fişini çekme ve bazılarını satma kararı düşüşü daha fazla tetikliyor.

Bazı madencilik şirketleri satış yapıyor

Bazı madencilik şirketleri ise diğerlerinin aksine Bitcoin ve altcoin satışına başlama kararı aldı. Hem Bitcoin hem de altcoinler ile ilgili yaşanan bu satış kararları piyasayı son derece olumsuz bir şekilde etkiliyor. Yani madencilik şirketleri ayakta durmakta zorlanıyor.

Özellikle son yıllarda kripto para birimlerini kullanan kişi sayısı giderek artış gösteriyordu. Yaşanan bu düşüşler ise kullanıcı sayısının azalmasına neden oluyor. Ayrıca madencilik şirketleri ile ilgili yaşananlar muhtemelen birçok kullanıcıyı sektörden uzak tutacak. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Fiyatında Düşüş Devam Edecek Mi? İşte Analistlerin Açıklaması

>> Rusya Bitcoin İçin Yeni Hamle Yaptı: Sonuçları Çok Büyük Olacak

. . . . .