Türk Telekom İnternet Zammı Hakkında Açıklama Yaptı: Herkes Tedirgin

Türk Telekom internet zammı

Türk Telekom internet zammı ile ilgili önemli açıklamalara yer verdi. Yapılan bu açıklamaların internet kullanıcılarında hafif bir rahatlama yarattığı görülse bile yine de tedirginlik artıyor.

Türkiye’nin en büyük internet tedarik şirketleri içerisinde yer alan Türk Telekom bu aralar ilginç iddialar ile karşı karşıya. Şirketin port ücretlerinde 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren yaklaşık olarak yüzde 70 civarında zam yapacak olması tedirginlik yarattı. Herkes böyle bir zammın geleceğinden emindi.

Birçok internet şirketi altyapısını Türk Telekom üzerinden şekillendiriyor. Bu nedenle yapılacak olan herhangi bir zam tüm internet fiyatlarına yansıyacak. Yani sadece Türk Telekom kullanıcıları için geçerli olmayacak. Bu durum çok daha pahalı bir internet kullanımına neden olacak.

Türk Telekom internet zammı gündemde

Türk Telekom tarafından konu ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yeni zam tarifesinin 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olacağı söylendi. Ayrıca zam oranı ile ilgili yüzde 70 seviyeleri inkar edildi. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda zammın tamamen sağlayıcıların kararına bağlı olduğu söylendi.

Türk Telekom internet zammı

Port ve transmisyon ücretlerinde herhangi bir fiyat güncellemesi yapılmadığı ifade edildi. Şubat 2022 tarihinden itibaren bununla ilgili herhangi bir fiyat güncellemesi gerçekleşmedi. Hem dünya hem de Türkiye ekonomisinde yaşanan problemler nedeniyle port ve transmisyon ücretlerinde ciddi bir artış gerçekleşti. Fakat şirket bu artışın küçük bir bölümünü yansıtacak gibi görünüyor.

Zam oranı enflasyonun altında olacak

Zam oranının enflasyonun altında olacağı ifade edildi. Türk Telekom böylece internet fiyatlarının büyük oranda artış göstermesini engellemiş olacak. Fakat tüm internet sağlayıcılarının yeni internet tarifelerine baktığımızda çok ciddi bir zam yapıldığını görüyoruz.

Genel internet zammı yüzde 50 seviyelerinde. Sadece bu bile birçok internet tüketicisini zor durumda bırakabiliyor. Peki siz internet fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Linç Kültürü İnternette Giderek Yaygınlaşıyor: Her An Toplumdan Dışlanabilirsiniz

>> Türkiye’de İnternet Hızı Beklentilerin Altında Kaldı: İşte İnternet Sıralaması