Kripto Paralar Yükselişe Geçecek Mi? İşte Merak Edilen Sorunun Cevabı

Ethereum yukarı doğru

Kripto paralar yükselişe geçecek mi sorusu kafalarda yer edinmeye devam ediyor. Peki nasıl bir değişim bekleniyor. İşte konuyla alakalı bütün ayrıntılar.

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda son derece sert düşüşler yaşandı. Bu düşüşün hemen ardından kısa bir toparlanma gelse bile yine de pek yeterli olmadı. Hatırlayacağınız üzere Tesla yatırımları ile birlikte Bitcoin 57 bin seviyelerine kadar yükselmişti. Bu kadar fazla yukarılara çıkması açıkçası büyük şaşkınlık yarattı.

Kripto para birimlerinde meydana gelen değişiklikler alım zamanı mı yoksa satışlar devam edecek mi sorusu oluşturdu. Analistlerden bazıları bu düşüşün bir miktar daha devam edeceğini söylüyor. Ancak bir diğer kesim ise yükselişe geçeceği konusunda kendisinden fazlasıyla emin.

Kripto paralar yükselişe geçecek iddiaları doğru mu?

Bazı kripto para analistleri son derece değerli yorumlar yaptı. Bu yorumlara göre Bitcoin başta olmak üzere bütün kripto paraların yükselişe geçeceği ifade edildi. 30 bin dolar seviyelerinden 58 bin dolar düzeylerine kadar neredeyse soluksuz geldi. Bu durum aynı zamanda düzeltme ihtiyacını ortaya çıkardı.

Kripto paralar yükselişe geçecek

Eğer herhangi bir ürün beklenenden çok daha fazla değer kazanırsa genel olarak satış işlemlerini hızlandırır. Fakat Bitcoin ile ilgili neredeyse hiç satış işlemi yapılmamıştı. Daha doğrusu balinalar genel olarak Bitcoin biriktirme taraftarıydı. Durum böyle olunca kripto paralarda düşüş açıkçası pek yoğun olmuyordu.

Bundan sonraki süreçte neler olacak

Kripto paralar yükselişe geçecek diyenlerin sayısı şu an biraz daha ağırlıkta. Her ne kadar çok sert düşüşler yaşamış olsa bile yine de Bitcoin ile ilgili güven son derece yüksek. Özellikle Tesla gibi şirketlerin ağırlığı yoğun diyebiliriz. Ayrıca diğer firmaları unutmamak gerekiyor.

Bitcoin şu anda bile çok fazla güven veriyor. Fiyatının yeniden 50 bin dolar seviyesine çıkması uzak ihtimal değil. Ayrıca Ethereum fiyatında da 10.500’lü rakamlara yeniden ulaşıldı. şimdilik kripto paralar ile ilgili umutlar yüksek diyebiliriz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Huawei MWC 2021’de 5GtoB çözümünü duyurdu. Detaylar haberimizde…

>> Geçen Yıl Evlere 2.5 Milyon Adet TP-Link Ağ Ürünü Girdi. Detaylar haberimizde…