Kripto Paralara Milyarlarca Dolarlık Yatırım Yapılıyor: Bankalar Doğruladı

Bitcoin 2024 tahmini analistleri

Kripto paralara milyarlarca dolarlık yatırım gerçekleşiyor. Ukrayna ve Rusya arasında devam eden savaş nedeniyle bu oranın çok daha fazla artacağı tahmin ediliyor.

ABD ve Avrupa Birliği sert yaptırımlar ile Rusya’ya adeta nefes aldırmıyor. Ülkenin saldırgan tavrı nedeniyle bu tür kararlar alındığı biliniyor. Fakat ortada çok önemli bir gerçek var. Rusya’da zenginler genellikle oligark olarak adlandırılıyor ve onların bu parasını dışarıya kaçırması gerekiyor.

Avrupa Birliği ve ABD şu sıralar parasını dışarıya kaçırmak isteyen Ruslarla ilgili bazı kararlar alıyor. Onların kararlarından uzak kalmak isteyen yatırımcılar yeni alanlara yönelmek istiyor. Bunlardan ilki elbette dijital varlıklar. Ruslar varlıklarını kaçırmak için kripto paraları tercih ediyor.

Kripto paralara milyarlarca dolarlık akın başladı

Özellikle Birleşik Arap Emirlikleri kripto firmaları için adeta bulunmaz hint kumaşı. Milyarlarca dolarlık tasfiye talepleri ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Birleşik Arap Emirlikleri şu sıralar oldukça gözde. Varlıklarının dondurulması gibi bir problem ile karşılaşmak istemeyen Ruslar buralara kripto para aktarıyor.

Kripto paralara milyarlarca dolarlık

Gayrimenkul yatırımı yapmak için kripto paraları tercih eden kişiler farklı bir yöntem izliyor. İsviçreli bankalar ise yine kendilerinden çok fazla kripto para talep edildiğini söylüyor. Mesela geçenlerde bir kişinin 125 bin adet Bitcoin almak istediğini söylediler. Bunun yaklaşık olarak 6 milyar dolar değere sahip olduğu biliniyor. Yani Ruslar Bitcoin gibi kripto paraları ülkeden para kaçırmak için tercih ediyor.

Ultra zenginler dijital varlıkları seçiyor

Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Dubai gibi bazı bölgelere ultra zenginler adeta mıknatıs gibi yapışıyor. Batılı müttefikleri ile Moskova arasında taraf tutmayı reddeden bu kişiler paralarını Dubai ve İsviçre’ye gönderiyor.

Bazıları ise daha çok mülk satın alma yolunu tercih ediyor. Hem Birleşik Arap Emirlikleri hem de İsviçre kaynaklı bankalar tüm iddiaları doğruladı. Bu durum kripto paralara milyarlarca doların akmasını sağlıyor. Önümüzdeki günlerde çılgın yükselişler yaşanabilir.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Borsaları Şu Anki Durum Hakkında Ne Düşünüyor, Yükseliş Gelecek Mi?

>> Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı (1 – 8 Mart)