Kripto Paralarda Düşüş Sinyali: Analistler Uyardı

Bitcoin çevre kirliliğine

Kripto paralarda düşüş sinyali iyice belirginleşti. Beklenmeyen bir şekilde düşüşe geçen dijital varlıklar endişe yaratıyor.

Blockchain dünyası her geçen gün daha fazla gelişiyor. Fakat aynı yükselişlerin hemen ardından hızlı bir geri çekilme ortaya çıkabiliyor. Gün içerisinde yaklaşık olarak 42 bin 725 dolara kadar gerileyen Bitcoin negatif bir görünüm sergiliyor. Peki bu görünümün ardında yatan neden tam olarak ne?

Analistler tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda bunun önümüzdeki aylar boyunca etki etme ihtimali olduğu görülüyor. Ortaya çıkan çeşitli makro güçlükler nedeniyle kripto para devi ne yazık ki istediği performansı sergileyemiyor.

Kripto paralarda düşüş sinyalleri

Dijital varlıklar ne yazık ki tahmin edilenden çok daha sert düşüşler ile karşı karşıya kalabiliyor. Burada esas önemli olan düşüşlerin nedenini iyi anlayabilmek konuyla ilgili güncel değerlendirme yapan kripto para analistleri önümüzdeki aylarda yıllık pivot etkisinin oluşacağını belirtti.

Kripto paralarda düşüş sinyali

Hızlı bir şekilde 50 bin dolar civarında yönü tersine çevirmeyi başaran Bitcoin piyasa duyarlılığını böylece bir miktar delmiş oldu. 2022 için açılış fiyatı olarak görülen 46200 doların altındaki hareketler ise pek gerçekçi değil. Yani yıllık pivot muhtemelen kripto para devini 46 bin doların üstünde tutacak.

Bazı analistler 21 bin dolara dikkat çekiyor

Kimi kripto para analistleri 21 bin dolara dikkat çekiyor. Bu seviyelerin gelmesi halinde yeni bir yükseliş hareketi yaşanabilir. ABD Merkez Bankası hamleleri her ne kadar küresel belirsizliğe neden olsa bile yine de piyasaların yönünü aşağı doğru çekti.

Ukrayna gerilimi nedeniyle ABD Merkez Bankası hamleleri ne yazık ki daha fazla etki ediyor. Merkez Bankası tarafından yapılan faiz arttırım hamleleri nedeniyle bütün dijital varlıklar aynı düşüşleri yaşayabiliyor. Fakat yıllık pivot devrede olduğu sürece 46.000 dolar seviyeleri korunabilir. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Kritik Haftaya Girdik: Heyecanlı Bekleyiş

>> Kripto Para Piyasası Bitcoin İle Hareketlendi: Yeni Fiyatlanma