Kripto Paralarda Enflasyon Tehlikesi: Blockchain Teknolojisinin Önündeki Engel

Kripto paraların savaş

Kripto paralarda enflasyon tehlikesi her geçen gün daha fazla büyüyor. Özellikle son dönemlerde bu tehlikenin iyice gün yüzüne çıktığını görüyoruz.

Dijital varlıklar birçok farklı parametreye bağlı. Özellikle ABD tarafında yaşanan gelişmeler bütün kripto para birimlerini etkiliyor. Mesela ABD içerisinde açıklanan enflasyon yine Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ciddi ölçüde etkiledi. MicroStrategy CEO’su konuyla ilgili bazı açıklamalara yer verdi. Kendisi uyarılarda bulundu.

Yapılan açıklamalara baktığımızda ABD’deki enflasyonun henüz zirveye ulaşmadığı ifade edildi. Bu enflasyon muhabbeti nedeniyle kripto para birimlerinde ciddi bir düşüş yaşanmıştı. Şimdi ise bunun artık çok açık bir etkiye sahip olduğu görülüyor. Enflasyon artıkça kripto para birimleri daha fazla dibe çöküyor.

Kripto paralarda enflasyon uyarısı

Dijital varlıklarda yaşanan bu gelişmeler aslına bakacak olursak henüz başlangıç. ABD enflasyonu 40 yılın en yüksek seviyesini bile aşma ihtimaline sahip. Böyle bir durumda dijital varlıkların etkilenmesi çok daha derin olacaktır.

Kripto paralarda enflasyon

Bitcoin boğaları bu alanda biraz daha endişeli görünüyor. Ancak konuyla ilgili çok daha endişe verici açıklamaların yapıldığını görüyoruz. ABD enflasyonunun yüzde 8,6 seviyelerine kadar gerilemesi ile birlikte Bitcoin 30 bin dolarlık destek seviyesinin çok daha altına düştü. Kimileri kripto para devi için 13.500 dolar düzeyini konuşuyor.

Dijital varlıklarda beklenmeyen çöküş gelebilir

Hiç kimsenin gerçekleşmesini istemediği en büyük felaket senaryosu hiç şüphesiz kripto para birimlerinde yaşanacak aşırı çöküştür. Böyle bir çöküşün yaşanması halinde Bitcoin başta olmak üzere ethereum, solana ve avax gibi bütün kripto para birimleri tarihin en büyük düşüşlerini görebilir.

Türkiye’de de kripto para birimleri nedeniyle büyük zararlar yaşayan yatırımcılar var. Bu yatırımcılar başta olmak üzere hiç kimse dijital varlıklarda çöküş gelmesini istemiyor. Peki siz Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Hafta sonu 150 milyar dolar kripto pazarından silindi. Bitcoin Yüzde 10 düştü. Celsius işlemleri durdurdu. Daha neler oldu neler!

>> Kripto Paralara Yeni Destek Geliyor: Dev Şirket Açıklama Yaptı