Kripto Paralarda Güvenlik Önlemleri Hayat Kurtarır: Bu Önlemlere Çok Dikkat Edin

Ethereum milyarderleri çöküş

Kripto paralarda güvenlik önlemleri her zaman için hayat kurtarıcı nitelikte olabilir. Bilgisayar korsanları hesabınızda yer alan tüm kripto paraları hızlı bir şekilde ele geçirebilir.

Ünlü isimlerin kripto para cüzdanlarının ele geçirildiği ile ilgili haberler sürekli olarak gündeme geliyor. Kripto para yatırımcılarının ciddi emeği ve birikimi bu cüzdanlarda yer alıyor. Fakat çok kısa bir süre içerisinde bu cüzdanlarda yer alan kripto para birimleri ele geçirilebiliyor.

Özellikle metamask gibi merkezi olmayan cüzdanlarda ve borsa hesaplarında çok ciddi saldırılar ile karşılaşmanız mümkün. Twitter platformu üzerinden kısa bir araştırma yaptığınızda aslında ne tür saldırıların ortaya çıktığını görebilirsiniz. Birçok kişi elindeki dijital varlıkların önemli bir bölümünü bu saldırılardan sonra kaybediyor.

Kripto paralarda güvenlik önlemleri arttırılmalı

Hiç beklemediğiniz bir anda dijital varlıklarınızı elinizden alabilen bilgisayar korsanları çeşitli şekillerde engellenebilir.

  • Öncelikle tüm borsalar ve dijital cüzdanlar için benzersiz şifreler kullanmaya gayret gösterin.
  • Sosyal medya platformları üzerinden size ulaşan kişilere dijital cüzdan bilgilerinizi vermeyin.
  • Akıllı sözleşme onayları yaparken sınırsız token onayı vermeyin. Aksi halde zararlı çıkan siz olursunuz.
  • Trezor ve Ledger gibi fiziksel cüzdanları kullanarak kripto paralarınızı soğuk depolarda saklamanız mümkün. Bu yöntem daha korumalı olacaktır.
  • Mümkün olduğunca iki faktörlü doğrulama sistemini tercih edin.

Kripto paralarda güvenlik önlemleri

Tüm bunları yapmanız halinde daha güvenli bir dijital varlık yönetimi gerçekleştirmeniz mümkün.

Siber saldırıların sayısı artıyor

Küresel çapta her geçen gün siber saldırıların sayısı artıyor. Ayrıca piyasaların regülasyon yaşamaması nedeniyle herhangi bir koruyucu yöntem bulunmuyor. Normal bankacılık sistemlerinde eğer zarara uğrarsanız bu zararınız telafi edilir. Fakat kripto paralar ile ilgili böyle bir durum söz konusu değil.

Kaybettiğiniz kripto para birimlerinin bulunması neredeyse imkansız. Dijital varlıkların herhangi bir merkezi bulunmadığı için regülasyon yapılması mümkün olmuyor. Peki sizin kripto para birimlerinizi daha güvende tutmak için kullandığınız yöntemler var mı?

İlgili Haberler:

>> Binance Kripto Para Dolandırıcılığı Konusunda Uyardı: Buna Çok Dikkat Edin

>> Kripto Paralar Önümüzdeki Haftalarda Bu Gelişmelere Odaklanacak