Türkiye İhtimalli Redmi Note 11 4G Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu!

Redmi Note 11

Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Xiaomi fiyat performans odaklı akıllı telefon serisinin yeni modeli Redmi Note 11 4G hakkında ilk ayrıntılar böyle oldu. İşte tüm detaylar.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, Xiaomi’ye göre biraz daha uygun fiyatlı modelleri ile karşımıza çıkıyor. Özellikle Redmi Note serisi modellerinin ülkemizde en çok tercih edilen fiyat performans odaklı akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda Redmi Note 11 modeli piyasaya sürülmüştü. Fakat söz konusu model 5G desteğine sahip olduğu için ülkemize gelmemişti. Çünkü henüz ülkemizde 5G bağlantı desteği bulunmuyor. Yakın tarihte de 5G bağlantısının geleceğine dair bir çalışma bulunmuyor. Bu yüzden genellikle Redmi, uygun fiyatlı bir model ülkemize getireceği zaman, bu modelin 4G destekli olmasına özen gösteriyor.

Sonunda geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldüğünde bir hayli ilgi gören Redmi Note 11 modelinin 4G destekli versiyonu ortaya çıktı. Söz konusu modelin, serinin 5G varyantına göre daha uygun bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor. Ayrıca ilk olarak Hindistan’da satışa sunulması beklenen modelin ülkemize de giriş yapacağına dair söylentiler mevcut.

Türkiye İhtimalle Redmi Note 11 4G Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu!

Geekbench listelerinde ortaya çıkan modeli incelediğimizde tek çekirdeklide 376, çok çekirdeklide ise 1580 puan aldığını görmekteyiz. 6 GB RAM ve Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 680 yonga setine sahip olan bir modele göre söz konusu modelin performansının beklentilerin üzerine çıkabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü genellikle Redmi Note serisinde MediaTek imzalı Helio işlemciler bulunuyordu.

Redmi Note 11

Bu yüzden performans olarak bazen beklentiyi karşılayamadığı biliyordu. Çünkü MediaTek işlemcilerinde genellikle gördüğümüz ısınma problemleri karşımıza çıkıyordu. Fakat Qualcomm imzalı Snapdragon 680 yonga setine sahip olacak. Redmi Note 11 4G modelinde bu sorun yaşanmayacağı düşünülüyor. Önümüzdeki günlerde Hindistan’da tanıtılması beklenen modelin Türkiye ihtimali üzerine de yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Bununla beraberi serinin önceki modeli Redmi Note 10 serisine benzer bir fiyat etiketinden satışa sunulması bekleniyor. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Realme C35 Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu: “Yanlışlıkla” Paylaşıldı

>> Kripto Para Dünyasında Haftanın En İlginç Haberleri (1 – 8 Şubat)