Kripto Paralar Önümüzdeki Haftalarda Bu Gelişmelere Odaklanacak

Bitcoin fiyatında düşüş devam

Kripto paralar önümüzdeki haftalarda bu gelişmelere iyice odaklanacak. Bu gelişmeler ile birlikte bazı yeni düşüşler gelebilir. İşte konuyla alakalı merak edilen detaylar.

Kripto para dünyası son zamanlarda düzenleyici kurumlar ile mücadele ediyor. Altcoinler şimdilik pek fazla tepki vermese bile yine de Bitcoin çok hızlı bir şekilde yükseliyor. 41 bin dolar düzeyini bile aşan Bitcoin ayılara önemli ölçüde para kazandırdı. Boğalar ise yavaş yavaş para kazanmaya başladı.

Kar satışından kaçanlar hafif bir kayıp yaşayabilir. Bu iddialar önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak gelişmeler ile ilgili. ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı haftaya ifade verecek. Bu ifadeler ile birlikte dijital varlıklar hakkında riskler ve bazı düzenlemeler yeniden ele alınacak.

Kripto paralar önümüzdeki haftalarda yasal sorunlarla karşılaşabilir

Tüm kripto para borsaları ABD’de görüş bildirecek. Bu noktada FTX önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. ABD içerisinde faaliyet gösteren bazı borsalar düzenleyici kurumların yakın takibi altında. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried konuyla ilgili ifade verecek.

Kripto paralar önümüzdeki haftalarda

Düzenleyici kurumların kripto para borsaları ve dijital varlık projelerine yönelik baskı oluşturmak istediği biliniyor. 15 Şubat 2022 tarihindeki duruşmada stablecoinler gündeme gelecek. Bu kripto para birimlerinin karşılıksız dolar basımına neden olduğu söyleniyor. Kısacası önümüzdeki 2 hafta fazlasıyla hareketli geçecek.

Kripto para regülasyonları gündemde

Dijital varlıklar ile ilgili regülasyon uzun bir süredir gündemde. Bu konuda her ülkenin farklı bir tavrı olduğunu söyleyebiliriz. Mesela Çin tamamen kripto paraları yasakladı. Hindistan ise yüzde 30 seviyelerinde vergilendirme yaptı. Böylece kripto para devleri ile ilgili baskının arttığını söyleyebiliriz.

Tüm bunlar yaşanmaya devam ederken ABD meclisi ve senato oturumlara devam edecek. Henüz nasıl bir karar alınacağı bilinmiyor. Fakat kripto para birimleri ile ilgili kesin bir düzenleme gelecek diyebiliriz. Sadece merak konusu olan düzenlemenin şiddeti ile ilgili. Peki sizce dijital varlıklarda ne tür düzenlemeler yapılmalı? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Solana Ödeme Sistemi Oluşturdu: Kripto Paralarla Alışveriş Başlıyor

>> Binance Kripto Para Dolandırıcılığı Konusunda Uyardı: Buna Çok Dikkat Edin