Binance Kripto Para Dolandırıcılığı Konusunda Uyardı: Buna Çok Dikkat Edin

SHIB coin alanların

Dünyanın en büyük borsaları içerisinde yer alan Binance kripto para dolandırıcılığı konusunda uyarıda bulundu. Özellikle bu aralar denenen bir yöntem büyük sorunlara neden olabilir.

Kripto para birimleri her geçen gün daha fazla dikkat çekiyor. Kullanıcıların çok kolay bir şekilde alım ve satım işlemlerini yapabildiği borsalar ise büyük bir ihtiyaç doğurdu. Böylesine büyük borsalardan bir tanesi olan Binance, Türkiye’de giderek daha fazla kullanıcı sayısına ulaşıyor.

Genel olarak değerlendirildiğinde Binance son derece üst düzey güvenlik önlemleri alıyor. Ancak çeşitli internet sitelerinden reklamlar ile kullanıcılar kandırılmak isteniyor. Sahtekarlar popüler borsaları hedef alarak dijital para yatırımı olan herkesi dolandırmak istiyor. Bunun için çok çeşitli yöntemler uygulanıyor.

Binance kripto para dolandırıcılığı nasıl yapılıyor anlattı

Gelen son detaylara göre Binance Türkiye bu aralar büyük bir dolandırıcılık problemi ile uğraşıyor. Resmi Twitter hesabından paylaşım yapan platform yeni bir dolandırıcılık yönteminden bahsetti. Bu yöntem SMS üzerinden yapılıyor. Kripto paralara göz koyan sahtekarlar bu yöntemi deniyor.

Binance kripto para dolandırıcılığı

Genel olarak bakıldığında yöntemin son derece inandırıcı olduğunu söyleyebiliriz. Sizlere SMS üzerinden bilinmeyen bir ip adresinden çekim işlemi talep edildiği şeklinde bir mesaj gönderiliyor. Mesajın devamında ise “eğer sen değilsen şu adımları izle” ifadesi yer alıyor. Siz bağlantıya tıkladığınız andan itibaren Binance hesabınız ele geçirilebiliyor.

Binance dolandırıcılara karşı uyardı

Bu yöntemin son dönemlerde çok fazla kullanıldığını söyleyen Binance hiçbir SMS linkine tıklanmaması gerektiğini hatırlattı. Yatırımcılar böyle mesajlar ile karşılaşırsa görmezden gelmeleri gerekiyor. Ayrıca Binance hiçbir kullanıcıya SMS atmadığını belirtti. Böylece önemli bir soru işareti giderilmiş oldu.

Son zamanlarda artış gösteren bu tür dolandırıcılık faaliyetleri muhtemelen son olmayacak. Sürekli olarak bilgisayar korsanları çeşit yöntemler ile kullanıcıların paralarını ele geçirmeye çalışacak. Bu nedenle kripto para varlıklarımız güvende olsun istiyorsanız çok daha dikkatli davranmanız gerekiyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Bu yazımızda Binance Referans Programı ve nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele aldık.

>> Binance Kara Para Aklama Suçlamasıyla Karşı Karşıya