Lenovo’nun oyuncu telefonu Legion 2 Pro 144 Hz ekranıyla gümbür gümbür geliyor!

Lenovo Legion 2 Pro'nun Özel Fan Sistemi Görüntülendi

Yakında tanıtılacak olan Lenovo Legion 2 Pro hakkında neredeyse tüm detaylar belli oldu. İşte oyun canavarı yeni model hakkında tüm detaylar.

Mobil oyunların gelişmesi ile iyi özelliklere sahip olan telefonlara olan ilgi arttı. Hal böyle olunca birçok teknoloji devi oyuncu telefonu geliştirmeye başladı. Özellikle mobil e-spor sektörünün gelişmesi ile söz konusu telefonlara olan talebin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Asus, Xiaomi, Poco gibi teknoloji devlerin oyun telefonları kategorisinde kıyasıya yarışıyorlar. Bu yarışta liderliğe oturacağı düşünülen bir Lenovo modeli sızdırıldı. 16 GB RAM ile GeekBench’te görülen modelin ilk ayrıntıları sızdırıldı.

Oyun telefonlara olan ilginin bir hayli arttığını biliyoruz. Özellikle ROG Phone 5 modeli ile ilgili ortaya çıkan gelişmelerin büyük bir kesim tarafından sevilerek takip edildiğini belirtelim. Lenovo da bu sektörde lider olabileceğine bir kanıt niteliğinde bir model üzerinde çalışıyor. Özellikle yüksek tazeleme oranı sunan paneller ile oyun hazzının maksimuma çıkması için çabalanıyor. Lenovo da ortaya çıkan Lenovo Legion 2 Pro modeli ile her kategoride en iyisini sunmayı hedefleyen bir model ile karşımıza çıkmak için hazırlanıyor. Tanıtılmasına günler kalan modelin tüm özelliklerinin ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Lenovo Legion 2 Pro, 8 Nisan’da geliyor

Lenovo’nun oyun canavarı 8 Nisan tarihinde tanıtılacak. 6.96 inçlik bir AMOLED panel ile karşımıza çıkacak model, 2460 x 2080 piksel çözünürlüğe ve 144 Hz tazeleme oranına sahip olacak.

Legion 2 Pro,

Aynı zamanda yeni modelin Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 888 işlemcisini de kullanacağını belirtelim. Daha önce de bu işlemciyi kullanacağına dair söylentiler mevcuttu. Fakat henüz doğrulanmamıştı. Sonunda Çin sosyal medya platformu Weibo’daki güvenilir bir kaynak tarafından Snapdragon 888 işlemcisi doğrulandı.

Legion 2 Pro,

Ayrıca yeni modelin Android 11 ile kutudan çıkacağı ve UFS 3.1 depolama birimini kullanacağı da kesinleşti. Bununla beraber 144 Hz tazeleme oranına sahip olacak model 5.000 mAh pil kapasitesine de sahip olacak. 8 Nisan’da tanıtılşacak modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Fakat önümüzdeki tarihlerde yeni modelin Türkiye’de satılıp satılmayacağı belli olacaktır. Daha fazla haber için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Asus ROG Phone 5, 16 GM RAM ile görüldü: Mobil oyuncular mutlu!

>> Asus ROG Phone 4 bomba gibi geliyor İlk özellikler belli oldu!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here