Asus ROG Phone 4 bomba gibi geliyor İlk özellikler belli oldu!

Asus ROG Phone 5 Tencent

­Asus’un oyuncu telefonu ROG Phone 4 TENAA’da görüntülendi ve yakında tanıtılacak model hakkında ilk özellikler de belli oldu. İşte detaylar.

Mobil oyun sektörü bir hayli ilerlemiş durumda. Son zamanlarda yeni çıkan mobil oyunlara olan ilgi arttıkça, farklı oyuncu telefonları da karşımıza çıkmaya başladı. Asus, Lenovo, Xiaomi gibi devlerin de yakın zamanda tanıtmasını beklediğimiz oyuncu telefonu modelleri mevcut. Fakat ROG Phone serisinin başından itibaren en çok ilgi gören oyuncu telefonu markası olmayı başaran Asus, bu ivmesini sürdürmek adına ROG Phone 4 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Henüz piyasaya sürüleceği tarih belli olmayan model TENAA’da görüntülendi. Haliyle yeni model hakkında ilk detaylar da belli oldu. İşte tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz haftalarda Asus ROG Phone 4 modelinin teaser afişi paylaştı. Yeni model hakkında resmî paylaşım gelmesi kullanıcıları umutlandırdı. Çünkü modelin çok yakında piyasaya sürülebileceğini düşündürtmüştü. TENAA’da görülen modelin tanıtımına çok az kaldığını, tanıtım için gün saydığını söyleyebiliriz.

İşte Asus ROG Phone 4 hakkında ortaya çıkan ilk özellikler

I005DA model numarasına sahip yeni modelin, ROG Phone 4 adına sahip olacağı kesin değil. Çünkü serinin bu isimle devam etmeyeceğine dair söylentiler mevcut. Biz geçici olarak bu ismi kullanıyoruz. Fakat bazı kaynaklar, yeni modelin ROG Phone 5 ismine sahip olacağını iddia ediyor. TENAA’da ortaya çıkan belgelerde, cihazın, Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağı kesinleşti. Bununla beraber 3.000 mAh değerinde iki adet batarya bulunuyo­r. Aynı zamanda bu iki bataryayı doldurabilece­k, 65W gücünde bir şarj desteği sunulaca­k.

Asus ROG Phone 4 Özellikler

Cihazın, sızdırılan görsellerini incelediğimizde, serinin önceki modellerine benzer bir tasarım tercih edildiğini görüyoruz. Arka tarafında üçlü kamera kurulumuna sahip bir tasarım bizi karşılıyor. Bu kameralardan bir tanesinin 64 MP değerinde olacağı biliniyo­r. ROG Phone 4 hakkında bir diğer dikkat çekici özellik ise, telefonun arka tarafında bir ekran daha bulunaca­k. Bu ekran sayesinde bildirim kontrolü vs. sağlanabilece­k.

Ön tarafında 6,78 inçlik AMOLED ekran kullanılması beklenen modelde, 144 Hz tazeleme oranı sunulacağı da iddia ediliyor. İddialar, yeni modelin Mart-Nisan aylarında tanıtacağı yönünde. Henüz resmî bir açıklama olmadığı için yeni sızıntıları beklemekte fayda var. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Oyun Canavarı Black Shark 4, AnTuTu rekoru kırdı!

>> Asus ROG Phone 4 gümbür gümbür geliyor!