LG Akıllı Telefon Üretmekten Vazgeçiyor: Bir Deve Elveda Diyoruz!

LG akıllı telefon üretmekten vazgeçiyor

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen LG, akıllı telefon üretmekten vazgeçiyor. Peki bunun sonuçları neler olacak?

Her geçen gün daha da fazla büyüyen LG, akıllı telefon konusunda ne yazık ki istediği başarıyı elde edemiyor. Özellikle de yeni cihazlar ve tasarımlar üretme konusunda biraz daha zayıf kalıyor diyebiliriz. Tıpkı HTC gibi bu şirket de yavaş yavaş çökmeye gitti.

Güney Koreli teknoloji devi, her ne kadar cep telefonları konusunda geriye doğru gitse bile yine de akıllı TV ve diğer ürünlerde iyi bir başarı yakaladı. Hatta şu anda TV konusunda çok iyi bir seviyeye ulaşmayı başardı. Yeni kavisli akıllı TV modelleri ile göz dolduran bu marka, akıllı telefonlar konusunda kötü bir haber verdi.

LG akıllı telefon üretmekten neden vazgeçiyor

LG CEO’su Kwon Bong-seok tarafından çalışanlara gönderilen mesajda herşey çok açık bir şekilde ifade ediliyordu. Açıklamada, küresel akıllı telefon pazarının büyük bir rekabete ev sahipliği yaptığı ve bu rekabet içerisinde mücadele etmenin çok zor olduğu söyleniyordu.

LG akıllı telefon üretmekten

İşin aslına bakacak olursak bu konuda haklı diyebiliriz. Xiaomi gibi ucuz telefon üreticileri ve Apple gibi pahalı gizlilik odaklı telefon üreticileri arasında rekabet etmek gerçekten çok zor. Bu durumun farkında olan şirket açıkçası pek rekabet etmek istemiyor.

LG akıllı telefon stratejisi ne olacak?

Dünyanın en büyük akıllı cihaz üreticileri arasında yer alan LG, akıllı telefonlar ile alakalı stratejisini değiştirme kararı aldı. Yüksek bir ihtimalle akıllı telefon birimini satacak ve sadece uygun fiyatlı cihazlara yer verecek. Böyle bir durum aynı zamanda koca bir departmanın kapatılması anlamına geliyor.

LG akıllı telefon üretmekten vazgeçerek bu stratejisini başlatmış oluyor. Firmanın 5 yılda 4,5 milyar dolar zarar etmesi bu kararı vermesinde fazlasıyla etkili oldu. Muhtemelen akıllı TV modellerinde zararını çıkarmaya çalışacak. Peki sizce LG cep telefonu üretmeye devam etmeli mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Telefon ile ultra geniş açılı çekimler nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

>> realme Watch S Türkiye’de satışa sunuldu. İşte yeni ürünün detayları