Yoga AIO 7 ile Lenovo farklı bir deneyim sunacak

Yoga AIO 7 adlı masaüstü bilgisayarını tanıtan Lenovo kullanıcılarına portre modunda bir deneyim sunacak. İşte detaylar…

Yoga AIO 7 masaüstü bilgisayarı CES 2021’de kullanıcıların karşısına çıkardı. Lenovo’nun yeni çıkaracağı bilgisayar dikey yönde dönebilen bir monitöre sahip olmasının yanında donanım tarafında da bir hayli güçlü. Lenovo’nun yeni çıkaracağı masaüstü bilgisayarın monitör özelliklerine baktığımızda 27 inç ve 4k’lık bir deneyim sunduğunu görüyoruz.Yoga AIO 7

Ayrıca bu bilgisayarın donanım tarafında , AMD Ryzen 7 4800H işlemci ve Nvidia GeForce RTX 2060 ekran kartından güç aldığını da belirtelim. Lenovo yetkilileri bu bilgisayarın en yeni oyunları oynamayı sağlayan ve zorlu grafik işlemleri yapabilen bir cihaz olduğunu söylüyorlar.

Lenovo Yoga AIO 7 ile çok iddialı

Adobe RGB ve DCI-p3 renk gamının yüzde 99’unu kapsayan ekranı, ister mobil cihazınızı ister tabletinizi kullanarak otomatik olarak dikey olarak döndürebilirsiniz.

AIO 7,  JBL Harman sertifikalı stereo hoparlörler ile kullanıcıya sürükleyici bir ses deneyimi yaşatıyor. Bu bilgisayarda 1TB SSD, 2TB da SATA HDD yer alıyor. RAM tarafında ise 16GB ve 32GB’lık iki farklı opsiyon mevcut.

Lenovo’nun yeni masaüstü bilgisayarı 7, 614 x 460 x 108 milimetre ölçülerinde ve yaklaşık 11,7 kilogram ağırlığında. Ayrıca USB 3.2 Gen 2 (Tip C) ve dört USB 3.2 Gen 2 (Tip A) ile iki USB 2.0 (Tip A) ve bir USB 2.0 (Tip C) bağlantı noktası sunuyor.

Yoga AIO 7 ile birlikte kutunun içinden çıkan aksesuarlar arasında klavye, fare ve harici bir web kamerası bulunuyor. Lenovo yeni cihazında Alexa desteği de sunuyor. Lenovo, yeni masaüstünü Haziran 2021 ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.500 dolardan satışa sunulacak.

AIO Ne Demek?

Hepsi bir arada bigisayar olarak bilinen bilgisayar türüne verilen isimdir. All in One kısaca AIO olarak adlandırılır. Kasa ve monitörün bir araya gelmesiyle oluşan bilgisayar türündendir. Yer kaplayan masaüstü bilgisayarlardan kurtulmanın zamanı geldi diyorsanız AIO bilgisayarlar tam size göre olabilir. Yerden tasarruf etmenizin yanında kablo karışıklığından da kurtulmuş olursunuz. Masaüstü bilgisayardan daha az enerji harcayan bu tarz bilgisayarların dokunmatik ekran seçenekli modelleri de bulunur.

İlgili Haberler

>> Şarj olurken patlayan Mi Band 5 dehşete düşürdü!