ABD Kripto Paralar Konusunda Yasal Düzenlemeler Yapıyor

ABD Kripto paralar

ABD Kripto paralar ile ilgili yeni gelişmelere imza atıyor. Özellikle işin yasal boyutuna çok büyük bir önem verdiklerini görüyoruz. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

ABD özellikle son yıllarda yasal boşlukları doldurmaya gayret gösteriyor. Dijital varlıklar alanında ne yazık ki çok ciddi yasal boşluklar var. Eğer bu yasal boşlukları dolduramazsa birçok açıdan zor durumda kalabilir. ABD’nin en büyük ekonomisine sahip eyaleti olarak bilinen Kaliforniya yeni bir kripto yürütme emri verdi.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Kalifornia Blockchain öncüsü bir eyalet olmak istiyor. Zaten birçok teknoloji şirketinin burada yer alması en büyük etkenler içerisinde yer alıyor. Eyaletin valisi olan Gavin Newsom konu ile ilgili önemli bazı açıklamalar yaptı. Dijital varlıklardan teknoloji şirketlerinin yararlanmasına izin vereceklerini belirtti.

ABD kripto paralar için yeni düzenlemeler yapıyor

Kaliforniya valisi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda kripto yürütme emri verdiğini görüyoruz. Tüketici tarafında faydaları ve riskleri dengelemeyi hedeflediklerini belirten vali blok zinciri uygulamaları ve girişimlerinin destekleneceğini belirtti. Yasal açıdan destek sunacaklarını söyledi.

ABD Kripto paralar

Kripto paralar alanında özellikle yasal mevzuat ile ilgili birçok problem var. Bu problemlerin giderilmemesi aynı zamanda sorunun daha fazla büyümesine neden oluyor. ABD başkanı Joe Biden Mart ayında blok zincirler ile ilgili yasa taslağı hazırlamıştı. Vali tarafından verilen yürütme emri ise buna uygun görünüyor.

Kaliforniya blok zincir merkezi olmak istiyor

Kaliforniya son yıllarda blok zincir alanında önemli çalışmalara yer veriyor. Kuzey Amerika’da yer alan 8 blok zinciri işletmesinin dörtte biri bu eyalet içerisinde yer alıyor. Bu durum valinin dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Yaptığı yeni yürütme emri çalışması ile birlikte blokzincir şirketlerini kendi içerisine davet etmiş oldu.

Dijital varlıklar ile ilgili en büyük problem hiç şüphesiz yasal konulardan kaynaklanıyor. Ne yazık ki konu ile ilgili yeterli mevzuat yok. Ayrıca yasalarla desteklenen blokzincir sayısı son derece az. Kalifornia tarafından başlatılan bu destek diğer eyaletlerde de yaygınlaşabilir.

İlgili Haberler:

>> 2022 Yılında Bu Kriptolar Uzaya Uçabilir: Beklenti Çok Büyük

>> Bu Hafta Fazla Kazandıran Kripto Para Birimleri Bakın Hangileri Oldu?

. . . . .