MacOS 11.3 güncellemesi, kötü amaçlı yazılım düzeltmesi ile yayınlandı


MacOS 11.3 güncellemesi, M1 geliştirmeleri, kötü amaçlı yazılım düzeltmeleri ve çok daha fazlasını içeren içeriğiyle yayınlandı. Apple, bu güncelleme ile M1 Mac’lerin optimizasyonunu büyük ölçüde düzeltmiş oldu. İşte detaylar.

Üç aylık bir beta sürümünün ardından Apple, macOS 11.3’ü yayınlamaya başladı. Yeni güncelleme ile Hatırlatıcılar uygulaması, Apple Music, HomePod desteği, M1 optimizasyonları, AirTags desteği, önemli bir kötü amaçlı yazılım düzeltmesi ve daha fazlası için çeşitli yeni özelliklerle birlikte geldi.

Kötü amaçlı yazılımın Dosya Karantinası ve GateKeeper’ın açılış iletişim kutusunu korumasını atlamasına izin veren bir güvenlik açığı vardı. Güncelleme ile birlikte kötü amaçlı yazılımlar ilgili sorunun hal olduğu ifade ediliyor. Şirketin kurumsal yazılım şirketi Jamf, güvenlik açığının saldırganlar tarafından kullanıldığına dair kanıtlar buldu. Apple, ayrıca güvenlik güncellemesi sayfasında en son güncellemeye dahil olan başka güvenlik düzeltmeleri ile ilgili ayrıntılara da yer verdi. MacOS Big Sur’a henüz güncelleme yapmamış olanlar için de güvenlik yamaları geldi.

MacOS 11.3 ile bir sürü yenilik

Güvenlik güncellemelerin yanı sıra, ayrıca MacOS 11.3’teki en büyük yeni iyileştirmelerden bir tanesi de ( M1 Mac sahipleri için) iPhone ve iPad uygulama pencereleri yeniden boyutlandırma özelliği geldi. Ayrıca en güncel Xbox Series X / S ve PlayStation 5 DualSense için destek geldi. Siri içinde bir güncelleme geldi. Gelen güncelleme ile birlikte Siri artık daha çeşitli ses seçenekleri içeriyor.

MacOS 11.3

Güncelleme tabi bunlarla sınırlı değil. Cihaz eğimini kullanmak üzere tasarlanmış iPhone ve iPad oyunları için klavye desteği de geldi. Ayrıca oyun denetleyicilerini destekleyen iPhone ve iPad oyunları için klavye desteği var.

Şehir haritaları, dünyanın her yerinden 100’den fazla şehirde nelerin popüler olduğunu gösteren bir özelliği geldi. Ayrıca Podcast’ler hızlı erişim için bölümleri otomatik olarak kitaplığınıza ekleme ve kaydetme seçeneği de geldi.

Apple’ın yeni yayınladığı güncelleme ile sizce güvenlik açığı sorununu çözecek mi? Ayrıca güncelleme ile beraber gelen özellikleri nasıl buldunuz. Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>>iOS 14.5 Bu Hafta Geliyor. iPhone Veya iPad’inizi Güncellemek İçin 2 Neden


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here