Vebitcoin sahibi skandal video ile paraları nereye harcadığını gösterdi

Bitcoin dolandırıcıları silah zoruyla

Vebitcoin sahibi skandal video ile gündeme bomba gibi oturdu. Kripto para borsası üzerinden dolandırıcılık yaptığı iddia edilen İlker Baş hakkında ilginç bir video ortaya çıktı. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük kripto para yatırımcılarının yer aldığı ülkelerden birisi de hiç şüphesiz Türkiye. Aslına bakacak olursak bazı ülkelerde sadece çeşitli gruplar ya da kişiler kripto paralara yatırım yapıyor. Türkiye’de ise nüfusun önemli bir bölümü kripto para yatırımcısı olarak görülüyor.

Böyle bir alana ciddi bir talep olunca birçok yeni borsa ortaya çıktı. Bu borsaların bazıları yüksek kaliteli hizmet sunarken bir bölümü dolandırıcılık faaliyetlerine bulaştı. Şimdilerde Thodex borsası dolandırıcılık ile anılıyordu. Onun hemen ardından Vebitcoin böyle bir konuyla gündeme geldi. Peki bu borsanın sahibi aldığı paralarla ne yaptı?

Vebitcoin sahibi skandal video ile herkesin diline düştü

Vebitcoin CEO’su İlker Baş emniyete götürüldükten sonra sorguya çekildi. Açıklamalarında kendisinin aylık olarak 1,5 milyon TL geliri olduğunu ifade etti. Ayrıca onunla ilgili baron lakabı kullanılıyor. Para konusunda hiçbir problemi olmadığını ifade etti. Fakat evine gelen kişiler nedeniyle korktuğunu söyledi.

Vebitcoin sahibi skandal video

İlker Baş tarafından yapılan açıklamalara göre onun evine düzenli olarak bazı kişiler saldırıda bulundu. Kendisini ve eşini korumak için borsayı kapattığını ifade etti. Kimileri yatırımda bulunduktan sonra paralarını alamadı ve ona zarar vermek istedi. İlker Baş dansözlerle oynarken paraları kullandığı görüldü. Yani eğlence dünyası için bu paraları harcamış oldu.

Ortaya çıkan video olayı izah etmeyi zorlaştıracak

Ortaya çıkan bu video gerçekten de onun başını fazlasıyla belaya sokacak gibi görünüyor. Türkiye’de bu kripto para borsasını Siirt, Edirne, Mersin, Kars, Ordu ve Muğla’dan birçok kişi araştırdı. Bazı büyük yatırımcılar olduğu da ifade ediliyor. Özellikle kripto paraların çok sert yükseldiği bir dönemde büyük oranda para kazandığı tahmin ediliyor.

Videodaki kişi borsanın CEO’su İlker Baş. Bunu kendisi de inkar etmiyor. Borsadan aldığı paraları eğlence dünyasında harcadığı söyleniyor.

İlgili Haberler:

>> VeBitcoin CEO’su Gözaltına Alındı: Kullanıcılar Paralarını Geri Alabilecek Mi?

>> Yerli Kripto Para Borsaları Teker Teker Açıklama Yaptı: Korkulacak Bir Şey Var Mı?