Tofaş ve Microsoft dijital dönüşüm için bir araya geldi!

Tofaş ve Microsoft

Tofaş ve Microsoft dijital dönüşüm için bir araya geldi. İki dev firmanın dijital dönüşüm için geliştirdiği proje haberimizde.

Tofaş, teknoloji ve dijitalleşmede yaşanan hızlı dönüşüme ayak uydurmak için gerekli olan en önemli yetkinliklerden “veriden değer yaratma” konusundaki yatırım ve projelerini sürdürerek, bu kapsamda “Yapay Zekâ Veri Analisti Programı”nı hayata geçirdi.

Tofaş’tan yapılan açıklamaya göre, nisan ayında başlayan ve Tofaş çalışanlarına, sürdürülmekte olan yapay zekâ projelerine paralel teknik yetkinlik kazandırmayı amaçlayan projenin ilk adımı, Microsoft ile ortaklaşa yürütüldü.

Program katılımcılarına Tofaş Fabrikası’nda düzenlenen bir tören ile sertifikaları takdim edildi.

Tofaş Bilgi ve İşlem Teknolojileri Direktörü Özgür Çetinoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen törene. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Yılmaz ile Tofaş ve Microsoft yönetiminden isimler katıldı.

Tofaş ve Microsoft

Akademi’de de eğitimler düzenlenecek

Katılımcılardan oluşan 8 ekip, eğitimin sonunda kendi iş birimlerinden birer proje seçti ve Microsoft Azure platformunda uygulamalı olarak çalışmalar gerçekleştirildi.

Projelerin gerçek hayatta uygulanabilir, geçmişten bu yana süren bir problemin çözümüne yönelik olmasına özen gösterildi.

Mitsubishi elektrikli SUV konsepti ile karşımızda!

Program kapsamında her ekip en az yüzde 80 başarı oranına sahip bir yapay zekâ modeli ile gerçekte var olan bir probleme çözüm üretti.

Katılımcıların bazıları da program dahilinde elde ettikleri sonuçları üretim hattında deneyimleme imkânı yakaladı.

Program kapsamında elde edilen başarının ardından çalışmaların Microsoft Başarı Hikayesi olarak değerlendirilmesine karar verildi.

Tüm bunlarla birlikte, veriyi anlamak, yorumlamak, işlemek adına izlenilecek tüm adımların Tofaş’ın tüm birimlerinde bir kültür haline gelmesini sağlamak amacıyla Tofaş Akademi’de de sürekli eğitimler düzenlenmesine karar verildi.